آموزش دوخت دامنآموزش دوخت دامن کوتاه اوزمان دار کلوشیالگوی دوخت دامناموزش دوخت دامناموزش دوخت دامن اوزمان داراموزش دوخت دامن با الگواموزش دوخت دامن کلوشاموزش دوخت دامن کوتاهخياطي

آموزش دوخت دامن کوتاه اوزمان دار کلوشی


آموزش دوخت دامن کوتاه اوزمان دار کلوشی

در این بحث آموزش دوخت دامن کوتاه اوزمان دار کلوشی زنانه و دخترانه را گردآوری کرده ایم. دامن یکی از ارکان اساسی لباس پوشیدن هست . زیرا شما با انتخاب یک دامن زیبا و شکیل می توانید به تن پوش های خود تن خوری عالی بدهید . اول باید بدانید چه مدل دامنی برای اندام شما مناسب است .

آموزش دوخت دامن کوتاه اوزمان دار کلوشی

اگر لاغر و یا چاق هستید و یا قد کوتاه و یا بلند دارید هم باز در انتخاب مدل و سایز دامن شما موثر است . ما در این پست هم برای شما مدل دامن زیبای دیگری را آموزش داده ایم تحت عنوان آموزش دوخت دامن کوتاه اوزمان دار کلوشی ، با ما همراه باشید و نظر خودتان را با ما در میان بگذارید.

آموزش دوخت دامن اوزمان دار کلوشی

مرحله یک:

پنس کمر در پشت وجلو را به دو تا پنس ۱ cm در محل خود تبدیل کنید.

۱ تا ۱/۵ cm از مابقی پنس پشت را می توانید در مرکز پشت برای پنس زیپ و به طول ۱۸ cm در نظر بگیرید و ۰/۵ تا ۰/۷۶ آنرا از دو طرف پهلو به سمت داخل رفته و هلال پهلو را مجددا رسم کنید . طول پنس ها را با هم برابر کنید و از انتهای پنس به سمت لبه دامن گونیا کنید.

آموزش دوخت دامن کوتاه اوزمان دار کلوشی

مرحله دو :

پنس ها را ببندید و لبه دامن را تا محل انتهای پنس ها بچینید تا لبه دامن حالت فون پیدا کند . می توانید پهلو ها را نیز ۲ تا ۳ cm گشاد داده و به پایین وصل کنید.

آموزش دوخت دامن کوتاه اوزمان دار کلوشی

انواع مختلف دامن عبارتند از : دامن مدل فون –پلیسه -کلوشی – اوزمان دار – کمر کشی – ترک دار – نیم کلوش تمام کلوش – دامن بلند و یا کوتاه که در پست های پیشین سایت کولاب همگی آموزش داده شده اند.

نکات مهم دردوخت دامن ها و لباس ها

بعد از اینکه الگو رو کشیدیم . پارچه رو برش می زنیم و به ترتیب این نکات را انجام میدیم .:
۱ : اصلا و ابدا قسمت وسط پشت را بعد از برش زدن از روی زمین بلند نمی کنیم و همونطور که روی میز کار یا مین هستش اروم شروع میکنیم به دوخت درز وسط پشت دامن .
این کر برای این هستش که قسمت پشت دامن از فرم درنیاد و الا اگه تکونش بدیم حتما چون در اریب پارچه قرار میگیره کش میاد و اصلا درست نمیشه.
برای دامن ماهی و لباسهای مجلسی این نکته خیلی مهمه .
۲ : همه دوختهای ما باید از قسمت پایین لباس شروع بشن .
اگه شما الگو رو کاملا منظم و مرتب دراوردین و قشنگ و با دقت برش زدین مطمئن باشین که اصلا نباید کمی اضافه یا کسر بیارین . اگر کمی اضافه داشتین باید اونو اروم اروم خورد بدین تا دو قسمتی که میخواهین به هم بدوزین با هم برابر در بیان .

۳ : تو لباس ها و دامن هایی که یک برش افقی دارن . اول اون دوخت افقی رو میدوزیم بعد قسمتهای عمودی رو به هم وصل میکنیم . نکته ای که اینجا حائز اهمیته اینه که وقتی قسمت عمود را به هم میدوزیم اون دوخت افقی که قبلا دوخته بودیم را باید به سمت بالا برگردونیم تا موقع پوشیدن لباس ظاهر خوبی داشته باشه .

۴ : برای کسانی که باسن یا سینه ی برجسته ای دارن قد لباس رو موقع پرو کردن باید تو تن اون ادم تنظیم کنیم . باید با کمک نخ و سوزن تو تنش کوک بزنیم و بعد چرخکاری و تمیزکاری رو بکنیم .

۵ : تو پارچه های ساتن و مخمل هنگام برش باید دقت کنیم که وقتی الگو رو میزاریم و برش میزنیم برعکس هم نباشن . یعنی باید بقیه لباس رو هم در همون جهتی که قسمت اولی الگو رو گذاشتیم و برش زدیم . برش بزنیم .

۶ : پارچه های مخمل یه ذزه حالت خواب دان . مثل فرش . باید موقع برش زدن به اونم دقت کنیم که حالت خوابش به سمت پایین لباس باشه .

لطفا در صفحات اجتماعیتون این مطلب رو به اشتراک بذارید …

آموزش دوخت دامن کوتاه اوزمان دار کلوشی


به اشتراک بگذارید


برچسب ها

, , , , , , ,


دیدگاه ها :


برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن