آموزش دوخت عروسک خرگوش به روشی سادهالگوی دوخت عروسک خرگوشاموزش دوخت عروسک با الگواموزش دوخت عروسک خرگوشاموزش دوخت عروسک خرگوش پولیشیخرگوش پولیشیدوخت خرگوش پولیشیعروسک سازی

آموزش دوخت عروسک خرگوش ساده


آموزش دوخت عروسک خرگوش ساده

بسیاری از بانوان هنرمند ترجیح می دهند با توجه به مهارت و خلاقیتی که دارند به دوخت عروسک های زیبا و دوست داشتنی در منزل بپردازند و برای کودک خود عروسک های بامزه و جذابی را بسازند. به همین خاطر تصمیم داریم در ادامه این مطلب شما را با آموزش دوخت عروسک خرگوش ساده آشنا کنیم تا در صورت علاقه مندی و رضایت با الگوبرداری از این بخش آموزشی به ساخت آن بپردازید.

آموزش دوخت عروسک خرگوش ساده

  • پارچه پولیش
  • روبان
  • نخ
  • پشم شیشه
  • دکمه ریز

مراحل ساخت :

در مرحله اول ابتدا باید الگوی مورد نیاز را برای ساخت عروسک تهیه نمایید. سپس آن را در اندازه دلخواه پرینت بگیرید و بر روی پولیش بگذارید و بعد از آن به هر تعداد که بر روی الگوها درج شده پولیش موردنظر را برش دهید.

آموزش دوخت عروسک خرگوش ساده

در مرحله بعدی باید الگوها را بر روی یکدیگر قرار دهید و تکه های موردنظر را به هم وصل کنید. این عمل را می توانید با کمک چرخ خیاطی و یا این که با استفاده از نخ و سوزن انجام دهید.

پس از این که تکه های الگو را به همدیگر متصل نمودید پارچه ها را برگردانید. باید به این نکته توجه داشته باشید که بخشی از عروسک را بدون دوخت نگه دارید تا در ادامه بتوانید داخل آن را با استفاده از پشم شیشه پر نمایید.

آموزش دوخت عروسک خرگوش ساده

در مرحله بعدی با استفاده از پارچه آهار دار گوش های خرگوش را تهیه نموده و آن ها را پس از این که برش زدید اتو بکشید تا حالت ایستایی بهتری داشته باشد.

آموزش دوخت عروسک خرگوش ساده

سپس گوش ها را به بخش سر خرگوش وصل کنید.

در گام بعدی چشم های خرگوش را بر روی صورت آن بگذارید و با کمک نخ برای عروسک خرگوش خود بینی و ابرو درست کنید.

با توجه به این که مدل و شکل اجزا صورت عروسک متفاوت و مختلف می باشد شما می توانید به صورت کاملا اختیاری و سلیقه ای برای کامل کردن قسمت های مختلف صورت عروسک خود از وسایل گوناگونی استفاده نمایید.

آموزش دوخت عروسک خرگوش ساده

در این مرحله ساخت عروسک پولیشی شما به پایان رسیده است و شما می توانید برای تزیین عروسک با استفاده از روبان پاپیونی زیبا برای آن بسازید و یا این که با کمک پارچه های رنگی لباس های زیبایی برای آن بدوزید و آن را برای بازی در اختیار فرزندتان قرار دهید، یا حتی به عنوان یک هدیه زیبا آن را به کسی تقدیم نمایید.

آموزش دوخت عروسک خرگوش ساده

امیدواریم که در مطلب ارائه شده با آموزش عروسک سازی با پولیش به طور کامل آشنا شده باشید و بتوانید با یادگیری این بخش آموزشی این عروسک زیبا را در منزل بسازید و از هنر دست خود لذت ببرید.

لطفا در صفحات اجتماعیتون این مطلب رو به اشتراک بذارید …


برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن