خرید رپورتاژ آگهی

آیا اتهام کلاهبرداری میثم شکری ساز صحت دارد؟

چیزی که همیشه در رسانه ها و شبکه های اجتماعی شاهد هستیم، انتشار اخبار و حواشی پیرامون افراد و مسائل مربوط به آن هاست. هر فرد معروف یا غیر معروفی ممکن است در بازه ای از زمان سوژه خبرگذاری ها یا افراد متهم کننده باشد. با تازگی اخباری نیز درباره فردی به نام دکتر میثم شکری ساز در رسانه ها و شبکه های مجازی انتشار یافته و حاکی از آن است که این فرد از موقعیت خود سوء استفاده نموده و با جعل مدارک ساختگی بجای مدارک حقیقی در موسسات خود، به موقعیت ها و درآمد های کلانی دست یافته است. البته معمولا چنین اخباری در رابطه با شخصیت هایی که نقش مدیریتی دارند و صاحب امتیاز مراکز و سازمان های متعدد هستند منتشر می شود. بنابراین بر آن شدیم که در این مطلب به بررسی ابعاد و جوانب این اخبار بپردازیم و صحت و سقم آن را مورد بررسی قرار دهیم.

دکتر میثم شکری ساز کیست و چه می کند؟

زمانی که درباره دکتر میثم شکری ساز تحقیقاتی را صورت دادیم، متوجه شدیم که او یکی از کارآفرینان کشورمان است که مدیریت چندین مرکز و موسسه آموزشی را نیز برعهده دارد. او مدیر اولین موسسه آموزش مجازی با نام پارس و هلدینگ پارس پندار نهاد است. پرسنل بسیاری نیز برای او در هلدینگ تحت مدیریتش کار می کنند. در سوابق تحصیلی دکتر میثم شکری ساز عنوان شده بود که دارای مدرک mba از دانشگاه اشتنبایس برلین آلمان و امیر کبیر تهران است. همچنین مهندسی صنایع را در دانشگاه آزاد اسلامی تا مقطع کارشناسی است. طبق بررسی ها او در سال 1396 مدیر برتر فناوری و کارآفرین برتر شناخته شده و نویسنده و مترجم 10 ها عنوان کتاب و بیش از 20 مقاله پژوهشی است.

آیا اتهام کلاهبرداری میثم شکری ساز صحت دارد؟ وزارت علوم تحقیقات و فناوری کشور نیز به او گواهینامه مدیریت کسب و کار mba را اعطا کرده است و بر کلیه روال های جاری در موسساتش نظارت دارد. با بررسی های انجام شده و تحقیقات متعدد مشخص شد که کلیه قعالیت ها و عملکردهای دکتر میثم شکری ساز مطابق با قانون و استانداردها و مجوزهای مربوطه انجام گرفته اند. حتی یکبار از سوی دادسرای مشهد عملکرد موسسات آموزش عالی مورد بررسی و کارشناسی دقیق قرار گرفت که در آن جلسات نیز بنا بر شواهد و اسناد، دکتر مییثم شکری ساز حکم برائت دریافت نموده و سالم بودن اقداماتش اثبات شده است. همه این ها با استعلامات قانونی قابل استناد و موجود هستند و جای شک و شبهه ای در آن ها وجود ندارد.

از دیگر دستاوردهای او در کانامه سوابقش می توان به قهرمانی در مسابقات شطرنج، اخذ گواهینامه دوره آموزش عالی حقوق تجارت و داوری و مدیریت کیفیت از کشور هلند اشاره کرد. همچنین مشخص است که سوابق همکاری شفاف و بدون حاشیه ای با دانشگاه اصفهان، دانشگاه پیام نور، جهاد دانشگاهی واحد اصفهان، مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت، ستاد فرماندهی رسانه ی برخط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، اتحادیه اصناف استان اصفهان، اتاق بازرگانی و صنایع و تجارت اصفهان، پژوهشگاه فناوری اطلاعات ایران، دانشگاه صنعتی اصفهان و سایر سازمان ها و مراکز داشته است.

علت خبرساز شدن دکتر میثم شکری ساز چه بود؟

دکتر میثم شکری ساز با کسب موفقیت های پی در پی بر سر زبان ها افتاد و هر روز خبرهایی از وی در اینترنت منتشر می شود. دکتر میثم شکری با توجه به اینکه سن کمی دارد و در 34 سالگی بر خلاف بسیاری از افراد توانسته در زمینه های اقتصادی، آموزشی، پژوهشی و تجاری دستاوردهایی را کسب کند، مسلما مورد توجه و زیر ذره بین افراد قرار گرفته است. خبرها حاکی از آن هستند که دکتر میثم شکری ساز در سال جاری موفق به اخذ مدرک کاریابی بین المللی نیز شده است که این مدرک تنها به عده بسیار محدودی در کشور تعلق می گیرد. متهم کنندگان دکتر میثم شکری ساز ادعا کرده بودند که او در موسسات آموزشی خود به جعل مدارک برای دانش پذیران پرداخته و با اعطای این مدارک قلابی و ساختگی اعتبارات توخالی و پوچی را برای آنان به وجود آورده است.

آیا اتهام کلاهبرداری میثم شکری ساز صحت دارد؟

همچنین گفته شده است که او در قبال صدور این گواهینامه ها پول های کلانی را به جیب زده و کلاه بزرگی را بر سر دولت و مردم گذاشته است. اما با شنیدن و دیدن این اخبار، سوالاتی به ذهن می رسد که چطور ممکن است فردی تا این اندازه موفق، اقدام به چنین کاری بکند؟ یا اینکه چطور دولت و سازمان های نظارتی کشور همچون پلیس آگاهی دایره مبارزه با مفاصد اقتصادی، وزارت اطلاعات سپاه و پلیس فتا متوجه چنین تخلفی نشده اند؟ چرا هیچ فرد شاکی بر علیه دکتر میثم شکری ساز و موسساتش تشکیل پرونده نداده است؟

همه این ها نشان دهنده این موضوع می باشند که اخبار منتشر شده صحت ندارند و قابل باور نیستند. کشور ما دستگاه قضایی و نظارتی فعال و پویایی دارد که مسلما از چنین تخلفات واضح و آشکاری، بنا به ادعای متهم کنندگان، نمی گذرند. جالب است بدانید که نکته دیگری نیز در رابطه با زندگی دکتر میثم شکری ساز وجود داشت و آن هم این بود که اسنادی مبنی بر داشتن حق شهروندی کشور کانادا برای او وجود دارد و این مدیر و کارآفرین جوان به شکل قانونی امکان زندگی و اقامت در این کشور آمریکای شمالی را دارد. اما او همچنان در ایران اقامت دارد و تمامی رفتارها و اقداماتش در جهت پیشبرد جامعه و کسب موفقیت روز افزون برای کشور بوده است.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن