اقتصاددانش و فناوریفناوری اطلاعاتمبلمان

ابزار واقعیت افزوده جدید آمازون امکان چیدمان کامل یک فضا را می دهد

ابزار واقعیت افزوده جدید آمازون امکان چیدمان کامل یک فضا را می دهد
ابزار واقعیت افزوده جدید آمازون امکان چیدمان کامل یک فضا را می دهد

استفاده از امکان واقعیت افزوده  (AR) روشی نسبتاً جدید و کارآمد برای دیدن مبلمان و سایر محصولات در محل مورد نظر پیش از خرید آن است. استفاده از این روش از سال ۲۰۱۷ شروع  شده و تاکنون برخی از فروشگاه‌های آنلاین بزرگ و معروف مانند وی فیر، ایکیا، آمازون و از ابتدای امسال اتسی از آن به‌صورت عملی برای فروش برخی از محصولاتشان استفاده کرده‌اند.

تاکنون با این روش کاربر فقط امکان این را داشت که در هر تلاش خود با استفاده از تلفن همراه هوشمندش یک محصول را در فضای موردنظرش ببیند. اکنون آمازون پیشگام توسعه قابلیت های نرم افزار قبلی خود شده و واقعیت افزوده جدید آمازون این امکان را به کاربر می دهد تا چیدمان کامل یک فضا و تغییرات مورد نظرش را به دفعات در گوشی هوشمندش انجام داده و حاصل آن را ببیند.

آمازون -غول تجارت الکترونیکی- در تاریخ ۲۵ آگوست امسال با اعلام این خبر افزود که در حال حاضر این امکان فقط برای نیمی از گوشی‌های iOS درایالات‌متحده امریکا فعال شده است. اما به‌زودی سایر کاربران در این کشور قادر به استفاده از آن خواهند شد و ویرایش اندروید آن هم طی چند ماه آینده ارائه خواهد شد.

ابزار واقعیت افزوده جدید آمازون امکان چیدمان کامل یک فضا را می دهد

Room Decorator ابزار واقعیت افزوده جدید آمازون چه ویژگی هایی دارد؟

نام این محصول جدید Room Decorator  است و به کاربر این امکان را می‌دهد که ده‌ها محصول را انتخاب کند و با استفاده از گوشی یا سیستم کامپیوتری خود حداکثر در ۱۰۰ ترکیب مختلف  قرار دهد.  سایت آمازون هم بر اساس انتخاب‌هایش به او پیشنهادهایی برای تکمیل طرح خواهد داد.
استفاده از این ابزار به کاربران آن کمک می‌کند قبل از خرید از شکل و اندازه محصول و تناسبش با محیط موردنظرشان مطمئن شوند و درنهایت این مسئله به کاهش مرجوعی فروشگاه‌های آنلاین منجر خواهد شد. خرید اینترنتی مبلمان با استفاده از این ابزار می‌تواند به‌ویژه برای افرادی که در طی شیوع ویروس کرونا از مراجعه به فروشگاه‌ها اجتناب می‌کنند مفید باشد.
استفاده از این تکنولوژی نیازمند همکاری عرضه‌کننده در مهیاسازی الزامات نمایش کالاست و آمازون هم با همکاری برخی عرضه‌کنندگان موفق به اضافه کردن این ویژگی برای تعداد محدودی از محصولات شده است که البته در مقیاس حجم کالای آمازون قابل‌توجه و شامل چند هزار کالا است. در کنار این کالاها یک تصویر با عبارت “نمای محصول در اتاق شما” اضافه شده که با کلیک بر روی آن کاربر می‌تواند محصول را به همراه محصولات دیگری که انتخاب کرده در محیط مورد نظرش ببیند.

استفاده از واقعیت افزوده منحصر به فروشگاه‌ها نیست. این روزها برخی از موزه‌ها هم به شما این اجازه را می‌دهند که لذت تماشای یک اثر هنری معروف و گران‌قیمت را روی دیوار خانه خود گرچه به‌صورت مجازی داشته باشید.

برگرفته از: – ۹to5mac – Knowtechie – Digital Trends


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن