داستان بازی دوم اترنال سال 2109گیمینگماجرای بازی دوم اترنال سال 2109مشاهده تصاویر بازی دوم اترنال سال 2109

بازی دوم اترنال سال 2109 |تاریخ عرضه بازی دوم اترنال سال 2109

بازی دوم اترنال سال 2109 ویدیویی به سبک تیرانداز اول شخص است که توسط id Software ساخته شده و توسط بتزدا  سافت ورکز منتشر شده است. این پنجمین بازی اصلی در سریال بازی هایDoom و تابع مستقیم بازی Doom 2016 است و در تاریخ 20 مارس 2020 برای ویندوز، پلی استیشن 4، استادیا و ایکس باکس وان منتشر شد. (نسخه نینتندو سوییچ بعدتر و در تاریخ برنامه ریزی شده ای منتشر خواهد شد). این بازی توانسته تحسین های منتقدان را به خاطر  گرافیک، طراحی مراحل، موسیقی متن و مبارزات جذابش را برانگیزد.

نحوه بازی

بازیکنان، باردیگرنقش Doom Slayer، مبارز باستانی که با نیروهای شیطانی جهنم می جنگد را از منظر شخص اول به عهده می گیرند. این بازی، همان نحوه مبارزه بازی های سری قبل خود را ادامه می دهد و بازیکن را تشویق می کند تا با دشمنان درگیر شود و به منظور دستیابی به سلامتی، مهمات و زره آنها را قلع و قمع کند. این بازیکن به سلاح های مختلفی مانند شاتگان کامبت، سوپر شاتگان، کانون سنگین، لانچر موشک ، بالیستا و BFG 9000  دسترسی دارد. از سلاح های دیگری مانند اره برقی، شمشیرانرژی “Crucible Blade” و تیغه بازوی قابل جمع شدن با نام “Doomblade” نیز می توان استفاده کرد. همچنین قوانین بازی رزیدنت اویل 3 نمسیس مانند بازی دوم اترنال شبیه به هم میباشند.

سوپر شاتگان اکنون به “قلاب گوشت” مجهز شده است که دشمنان را به سمت خود می کشد و بازیکن به سمت آنها تیراندازی می کند و به عنوان یک قلاب چنگک زن کار می کند. زره Doom Slayer اکنون شامل یک پرتابگر تجهیزات مخصوص روی شانه است که  توانایی پرتاب نارنجک ها و بمب های یخی را دارد. علاوه بر این ، Flame Belch یک پرتابگر آتش است  که می توان با آن دشمنان را آتش زد تا وانت های زره ​​پوش را رها کنند. سرانجام، کشتن دشمنان با اره برقی مهمات را آزاد می کند.

بازی دوم اترنال سال 2109 |تاریخ عرضه بازی دوم اترنال سال 2109

انواع حرکتها در بازی دوم اترنال سال 2109

حرکت های جدیدی مانند بالا رفتن از دیوار، حرکت صاف و میله های افقی برای تاب خوردن نیز معرفی شده اند.در یک دمو که در ژانویه سال 2020 از آن رونمایی شد از چیزهای تازه تر دیگری هم رونمایی شد که از جمله آن ، چالش های Slayer با دشواری بالا ، منابع آپگرید اضافی از جمله کریستال های Sentinel ، و توانایی کنترل برخی از واحدهای دشمن بودند.

مدیر خلاق هوگو مارتین اظهار داشته است که نسبت به سال 2016، دو برابر از انواع دیوها و دشمنان وجود خواهند داشت. انواع جدیدی از دشمنان  مانند Marauder و Doom Hunter وجود دارد، در حالی که بقیه  مانند Pain Elemental ، Arachnotron و Archvile  مانند بازی های قبلی Doom دوباره آورده شده اند. سیستم جدیدی به نام “شیاطین انهدام پذیر” نیز نمایش داده شده است که در آن اجساد دشمنان به تدریج در جنگ از بین می روند و رو به وخامت می روند زیرا آنها آسیب می بینند.از طریق این سیستم می توان قسمتهای خاصی از بدن دیو را از بین برد تا توانایی استفاده از حملات قوی تر در آنها از بین برود. همچنین یک سیستم زندگی جدید وجود دارد. در طول بازی، بازیکنان می توانند آیتم های یک نفره (که شبیه کلاه ایمنی سبز هستند) را در محیط اطراف پراکنده کنند.

هنگامی که Doom Slayer در نبرد جان خود را از دست بدهد به جای شروع مجدد بازی در نزدیکترین محل تعیین شده، از جایی که جان خود را از دست داده بازی را شروع خواهد کرد.

حالتهای مختلف بازی دوم اترنال سال 2109

این بازی دارای چندین حالت چند نفره نامتقارن، از جمله “Battlemode” است. این نوع بازی یک مسابقه یک در مقابل دو است که در آن دو نفر شیاطین را کنترل می کنند تا که Slayer کاملا مسلح را که توسط یک نفر هدایت می شود، از بین ببرند. در ابتدای راه اندازی پنج دیو قابل پخش وجود دارد که تعداد بیشتری از آنها نیز در به روز رسانی های رایگان پس از راه اندازی قرار دارند. پنج دیو موجود در ابتدا Marauder ، Mancubus ، Pain Elemental ، Revenant و Arch Vile هستند.

علاوه بر حملات منظم ، هر دیو دارای “چرخ احضار” است که شامل چهار توانایی دیگر است. یک حالت بازی اضافه با نام “تهاجم” نیز وجود دارد و انتظار می رود به عنوان یک به روزرسانی رایگان پس از راه اندازی منتشر شود. در این حالت، بازیکنان می توانند به مبارزان تک نفره به دیگران بپیوندند و به عنوان شیاطین با آنها مبارزه کنند. این حالت می تواند توسط بازیکنانی که مایل به انجام بازی انفرادی هستند غیر فعال شود.همچنین منطقه جدیدی با نام “قلعه سرنوشت” وجود دارد که بازیکنان می توانند در بین ماموریت ها  از آن بازدید کنند. بازیکنان همچنین می توانند پس از پاکسازی شش گیت چالش برانگیز، قفل سلاح جایزه  Unmaykr را باز کنند.

داستان بازی دوم اترنال سال 2109

دو سال  پس از وقایع Doom 2016، زمین توسط نیروهای شیاطین اشغال شده است و 6 درصد جمعیت این سیاره از بین رفته است. آنچه از بشریت باقی مانده است یا از زمین فرار کرده اند یا به عنوان بخشی از ARC که یک جنبش مقاومت است بهم پیوسته اند. این گروه در ابتدا برای متوقف کردن حمله تشکیل شد اما حالا پس از تحمل خسارات سنگین مخفی شده اند. Doom Slayer، که قبلاً توسط دکتر ساموئل هایدن به او خیانت شده و از آنجا دور شده بود با یک انبار جدید اسلحه و یک قلعه ماهواره ای که توسط AI VEGA کنترل می شود، باز می گردد تا با کشتن کشیش های جهنم، حمله ای تهاجمی را انجام دهد. کشیش ها به موجودی فرشته مانند که معروف به “خان مایکر” است خدمت می کنند که می خواهد بشریت را قربانی کند.

ادامه ماجرای بازی

اسلایر (Slayer) به نیویورک می رود و کشیش اول یعنی Deag Nilox را به قتل می رساند اما خان مایکر دو کشیش باقیمانده را به مکان های ناشناخته ای منتقل می کند و اسلایر را مجبور به ادامه جستجوی خود می کند.

پس از بازسازی یک مکان یاب آسمانی از دنیای Sentinel Exultia ، اسلایر برای دستیابی به یک منبع انرژی از نگهبانی به نام Betrayer به جهنم سفر می کند. او به اسلایر هشدار می دهد که بشریت به پایان خود رسیده است و پس از آن  منبع انرژی و یک خنجر ویژه به او می دهد. VEGA ، اسلایر را به قلعه ای در قطب شمال که Deag Ranak در آن پناه گرفته است هدایت می کند. اسلایر اسلحه سوپر شاتگان خود را بدست می آورد و  پس از شکست نگهبانان ، کشیش را می کشد.در پاسخ به مرگ Deag Ranak ، خان مایکر Deag Grav را به یک مکان امن منتقل می کند و حمله به زمین را سرعت می بخشد.  در ادامه اسلایر برای کشتن بقیه کشیش ها و خان مایکر تلاش می کند.

بازی دوم اترنال سال 2109 |تاریخ عرضه بازی دوم اترنال سال 2109

توسعه و عرضه

ناشر بازی دوم اترنال سال 2109 یعنی بتزدا سافت ورکز اولین بار آن را در 2018 اعلام کرد و اولین فیلم آن در سال 2018 رونمایی شد. این بازی قرار بود برای Microsoft Windows ، PlayStation 4 ، Nintendo Switch و Xbox One منتشر شود. در سال 2019 اعلام شد که Doom Eternal در پلتفرم Google Stadia می آید. این بازی توسط id Software ساخته و پرداخته شده است و نسخه سوییچ نینتندوی آن توسط Panic Button ساخته شده است. هوگو مارتین به عنوان مدیر این بازی فعالیت می کرد.

این اولین بازی است که با موتور id Tech 7 توسعه داده شده است. به گفته تهیه کننده اجرایی یعنی مارتی استارتون، این تیم قصد داشت بازی ای با نام “دوم یونیورس” را بسازد که مناطق بزرگتر و متنوع تری از جمله “جهنم روی زمین” داشته باشد تا  بازیکنان به کشف آن بپردازند. در حالی که در ابتدا برای انتشار در بیست و دوم ماه نوامبر سال 2019 برنامه ریزی شده بود، تاریخ انتشار Doom Eternal بعداً به بیستم مارس سال 2020 تغییر یافت و نسخه Nintendo Switch بعداً عرضه خواهد شد.

تحسین بازی

از نظر زیبایی شناسی، این بازی قصد دارد شباهت نزدیک تری با بازی های اصلی Doom داشته باشد  به گونه ای که طرح های اصلاح شده دشمنان از بازی های موجود در بازی 2016 گرفته شده اند تا با طرح اصلی بازی مطابقت داشته باشد.این بازی به برنامه نویس Id، استفان اَش تقدیم شده است که در سال 2019 درگذشت.

با توجه به جمع بندی مرورگر Metacritic، بررسیهای “معمولاً مطلوبی” را دریافت کرد. [33] [34] منتقدین از مبارزات انتخاباتی، گرافیک، طراحی سطح، مبارزات و پیشرفتهای نسبت به سلف خود تمجید کردند، در حالی که برخی از تمرکز بیشتر بازی روی قصه گویی و عاشقانه بودن این بازی را دوست ندارند. [47]

Doom Eternal در جوایز طلای 2018 برای “بازی تحت تعقیب” نامزد شد. در Game Critics Awards 2019، این بازی جایزه بهترین بازی PC و بهترین بازی اکشن را کسب کرد.

فروش بازی

این بازی 100 هزار کاربر همزمان در در روز عرضه داشت که  بیش از دو برابر میزان بازی Doom 2016 بود  این بازی در همین مدت عرضه توانسته فروش بسیار خوبی داشته باشد هر چند فروش کالاهای فیزیکی Doom Eternal  سی و سه درصد کمتر از نسخه قبلی خود بود و این احتمالا به خاطر گسترش ویروس کرونا می باشد که باعث شده بسیاری از مردم در خانه های خود بمانند و ازازدحام و شلوغی ها در بیرون کم شود.

https://en.wikipedia.org/wiki/Doom_Eternal

https://www.pcgamer.com/doom-eternal-release-date-trailer-everything-we-know/

 


Source link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن