اختصاصیجالب و خواندنی روزدانستنی

دانستنی های جالب درمورد ریش

دانستنی های جالب درمورد ریش

موهای صورت موارد سرگرم کننده ای هستند. بیشتر مردان جوان ارزو دارند ریش هایشان خیلی سریع رشد کند و به کمک آن بتوانند مردانگی خود را به رخ دیگران بکشند.

زمانی که این افراد بزرگ می شود و ریش هایشان رشد می کند شروع به زدن آن می کنند زیرا زیاد با آن راحت نیستند یا علاقه ای به نگهداری اش ندارند.

نگه داشتن ریش چه به عنوان یک مد رایج در جامعه یا به عنوان بخشی از اعتقادات مذهبی می تواند یک تغییر کامل باشد.

اگر بدانید ریش و موهای صورت اطلاعات زیادی در مورد سلامتی تان ارائه می کنند قطعا شگفت زده خواهید شد. در این مقاله قصد داریم 6 حقیقت در مورد ریش را بیان کنیم.


آن ها از صورت شما در برابر باکتری و عفونت محافظت می کنند:

بیشتر افراد بر این باورند که ریش می تواند زمینه مناسبی برای رشد باکتری هایی باشد که در مدفوع نیز یافت می شود.

این  موضوع ممکن است پشتیبانی علمی داشته باشد اما چنین مواردی بر اساس مطالعاتی با اندازه کوچک است و نمی توان آن را با قطعیت قبول کرد.

واقعیت این است که مطالعات جامع تر نشان می دهد مردانی که در بیمارستان کار می کنند و ریش خود را می زنند سه برابر بیشتر از سایر افراد  باکتری های مضر را روی صورت خود دارند.

ریش می تواند از بدن انسان در برابر باکتری ها و میکروب های مضر محافظت نماید.


ریش می تواند از صورت در برابر نور خورشید هم محافظت کند:

ریش داشتن در محیطی که آب و هوای گرمی دارد به نظر ایده آل نمی رسد.  به همین خاطر بیشتر افراد فکر می کنند ریش فقط برای فصول سرد سال و زمستان است و می تواند صورت آن ها را گرم نگه دارد.  البته همیشه هم اینگونه نیست.

زمانی که ریش دارید می توانید از بروز سرطان پوست جلوگیری کنید.

ریش می تواند 90 الی 95 درصد از پوست در برابر اشعه ماوراء بنفش که بسیار مضر است محافظت کند. البته این موضوع به طول و زاویه موهای صورت نیز بستگی خواهد داشت.


ریش بر روی جذابیت و سلطه مردان اثر می گذارد:

زیبایی در چشم بیننده است اما داشتن یک صورت زیبای مردانه می تواند زنان را تحت تاثیر خود قرار دهد. یکی از مطالعات انجام شده در سال های اخیر از 351 زن و 177 مرد درخواست کرد به 10 مردی که در تصویر می بینند رای دهند.

این رای ها بر اساس جذابیت، مردانگی، سلامت و توانایی جذب طرف مقابل بود.  مردانی که ریش داشتند برای زنان جذاب تر بودند و رتبه بیشتری در این مطالعه به دست آوردند. مردانی که ریش کمتری داشتند در همه طبقه بندی ها نمره پایین تری کسب کردند.


می توانند طول 4 برابری نسبت به قد فرد داشته باشند:

 تخمین زده شده است که حدود 55 درصد از مردان جهان نوع ریش یکسانی دارند. ریش به طور میانگین در سال  5 و نیم اینچ رشد می کند و از حدود 30000 تار ریش تشکیل شده است.

اگر یک فرد در طول زندگی خود هرگز ریشش را اصلاح نکند، می تواند در زمان مرگ خود ریشی به طول 27 و نیم فوت داشته باشد.


 ریش در زنان نیز همانند مردان به خوبی رشد می کند:

Hans Langseth در سال 1927 دار فانی را وداع گفت اما نامش در کتاب گینس به خاطر ریش 17 فوت و 6 اینچی ثبت شد. این فرد  بلندترین ریش جهان را دارد.

اگر به دنبال فرد زنده ای هستید که بلندترین ریش را در جهان داشته باشد قطعا آن فرد کسی جز ساروان سینگ از کلمبیا نخواهد بود. ریش او 8 فوت و دو و نیم اینچ طول دارد.

بلندترین ریش در زنان نیز  متعلق به ویویان ویلر است که ریش خود را بعد از مرگ مادرش و 4 ازدواج ناموفق خود اصلاح نکرده است. طولانی ترین رشته موی او حدود 10.04 اینچ است.


ریش احساسات قوی را القا می کند:

افرادی که به شدت از ریش متنفر هستند ترس غیر عادی و دائمی از ریش دارند.

اگرچه شدت این شرایط در افراد مختلف متغیر است اما نشانه های آن در برگیرنده تنگی نفس، ضربان قلب سریع، ضربان قلب نامنظم، عرق کردن، حالت تهوع، تعریق و احساس  درد و رنج است. برخی از افراد نیز عاشق ریش هستند.


همچنین بخوانید: تعبیر خواب تراشیدن ریش


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن