انتخاب رنگ سال 1399پیشنهادیتاثیر رنگ سال 1399 بر زندگیچگونه رنگ سال 1399 انتخاب می شوئرنگ سال 1399 چیست

رنگ سال 1399 چیست؟ | تاثیر رنگ سال بر زندگی ما

منصفانه است که بگوییم معنی رنگ و روانشناسی اساساً بر غریزه و احساسات استوار است. اینکه شخص نسبت به یک رنگ یا طرح چه احساسی دارد کاملاً مربوط به فرد است و هیچ پاسخ درست یا غلطی وجود ندارد. با این حال ، چیزی که ما در مورد رنگ احساس می کنیم اغلب می تواند به ناخودآگاه و تاریخ ما و همچنین ترجیح شخصی ما برگردد. آیا می دانید رنگ سال 1399 چیست و چگونه انتخاب می شود؟ با مجله کانگورو همراه شوید.

معنای رنگ و پوستر روانشناسی مفیدترین مرجع شما خواهد بود که اطلاعات مفصلی را در اختیارتان قرار می دهد که به شما امکان می دهد به سرعت مناسب ترین رنگ را برای هر پروژه ، مناسبت یا فعالیت انتخاب کنید.

در طول تاریخ از طرح های رنگی اغلب برای تعریف احساسات مختلف ، فصول و مراسم بسته به فرهنگ و منشأ شخص استفاده می شود. به عنوان مثال ، بومیان آمریکایی از رنگهای مختلف برای نشان دادن اوقات جنگ و مرگ و همچنین برای مراسم معنوی و برداشتهای فصلی استفاده می کردند. در تاریخ های مختلف بسیاری از فرهنگ ها ، رنگها و بوهای خاصی به معنای احساسات و عواطف خاصی هستند و معنی خاصی می دهند.

رنگ ها می توانند بر نحوه احساس ناخودآگاه ما تأثیر بگذارند. این بدان معناست که حتی ممکن است کسی نفهمد که تحت تأثیر رنگ یک محیط یا اثر هنری است. احساس پشت معنای رنگها باعث می شود رنگها روی ما تاثیر عمیقی بگذارند.

معانی هر رنگی چیست؟

هر رنگی در روانشناسی رنگ ها معنی خاصی می دهد و احساسات مختلفی را در ما بوجود می آورد. رنگ قرمز نشانه هیجان و احساسات  می باشد. رنگ قرمز می تواند نشانه خشم، قدرت ، خطر و تهییج باشد.

نارنجی رنگی بسیار پر جنب و جوش و پرانرژی است. در اشکال می تواند با زمین و پاییز همراه باشد. به دلیل ارتباط آن با فصول تغییر ، به طور کلی می تواند تغییر و تحرک را نشان دهد. نارنجی نیز به شدت با خلاقیت در ارتباط است.

قرمز رنگی بسیار گرم است. این رنگ با آتش ، خشونت و جنگ همراه است. همچنین با عشق و اشتیاق همراه است. در تاریخ ، این دو با شیطان و کوپید همراه بوده است. سرخ در واقع می تواند تأثیر بدنی در افراد داشته باشد ، فشار خون و میزان تنفس را بالا می برد. نشان داده شده است که سوخت و ساز بدن انسان را نیز افزایش می دهد.

معنی رنگ سبز و زرد

رنگ زرد اغلب درخشان ترین و پر انرژی ترین رنگ های گرم محسوب می شود. با خوشبختی و آفتاب در ارتباط است. زرد همچنین می تواند با فریب و بزدلی همراه باشد.

رنگ زرد با امید نیز همراه است. رنگ زرد با خطر همراه است ، هرچند به اندازه قرمز شدت ندارد.

رنگ سبز بسیار با زمین ارتباط دارد. از طرف دیگر ، سبز می تواند نمایانگر حسادت یا عدم تجربه باشد.

سبز بسیاری از همان ویژگی های آرامش بخش آبی را دارد ، اما همچنین مقداری از انرژی زرد را نیز در خود جای داده است. در طراحی ، سبز می تواند جلوه ای متوازن و هماهنگ داشته باشد و بسیار پایدار باشد. سبز نشانه سلامت و رشد می باشد و آرامش و تازگی را به آدم منتقل می کند. برای طرح های مربوط به ثروت ، ثبات ، تجدید و طبیعت مناسب است.

رنگ سال 1399 چیست؟ | تاثیر رنگ سال بر زندگی ما

معنی رنگ سال 1399 چیست؟

آبی نشانه خونسردی، آرامش و اطمینان می باشد. همچنین از آبی برای نشان دادن مسئولیت بسیار استفاده می شود. آبی همچنین با صلح در ارتباط است و در بسیاری از فرهنگ ها و سنت ها دارای معنای معنوی و مذهبی است (به عنوان مثال ، کلیسای باکره به طور کلی با پوشیدن لباس های آبی نمایش داده می شود).

معنی آبی بسته به سایه و رنگ دقیق آن تأثیر گسترده ای دارد. در طراحی ، سایه دقیق آبی که انتخاب می کنید ، تأثیر زیادی در چگونگی درک طرح های شما خواهد گذاشت.

سیاه نشانه غم و اندوه می باشد و حس شب را به انسان منتقل می کند. سفید نیز نشانه روشنایی و نور است و حس پاکی و معنویت را به انسان منتقل می کند.

تاثیر رنگ سال 1399 چیست؟

در دنیای مدرن امروز ، به روز بودن نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. همه چیز در حال تغییر سریع است و سلیقه ها نیز هم متعاقب آن هر ساله و بلکه هر ماهه تغییر می کند. این سلیقه در مورد رنگ و لباس نیز وجود دارد. دنیای رنگ و فشن امروزه برای بسیاری از مردم جذابیت دارد و مهم است. در این زمینه تبلیغات زیادی وجود دارد و هر ساله بسیاری از مردم طبق مد روانه بازار می شوند. هر سال اما یک رنگ را به عنوان رنگ سال می شناسند. این نامگذاری توسط بعضی شرکت های خاص و پرنفوذ انجام می شود و با تبلیغات جا می افتد.

شرکت پانتون مهم ترین شرکتی است که هر ساله یک رنگ را به عنوان رنگ سال انتخاب می کند و بسیاری از محصولات بر اساس این رنگ در سال تولید می شوند.

رنگ سال 2020 میلادی یا سال 1399 شمسی

شرکت پانتون در یک شب چهارشنبه اعلام کرد که رنگ سال 2020 (رنگ سال 1399 شمسی) آبی کلاسیک، Classic Blue است . این همان رنگ سایه ای که یادآور آسمان هنگام غروب است.

لوری پرسمن ، معاون رئیس موسسه رنگ پنتون ، که رنگ سال را انتخاب می کند ، گفت:  “با حرکت به سمت غروب خورشید ، آینده چه چیزی را برای ما به همراه خواهد داشت؟ این رنگ مطابق با این سوال انتخاب شده است”.

انستیتوی رنگ پانتون گفت که احساسات بی ثباتی و ناپایداری امروز تمام جهان را درگیر خود کرده است . از ایالات متحده گرفته تا انگلستان ، هنگ کنگ ، سوریه و سراسر جهان همگی درگیر اتفاقات و رویدادهای التهاب آور هستند. این رنگ نشان دهنده اطمینان می باشد  و نشانه ارتباطی است که آدم ها می توانند با هم پیدا کنند.

شرکت پانتون بیش از دو دهه، رنگ سال را نامگذاری کرده است. در سال 1963 ، این شرکت سیستم همسان سازی پانتون را ایجاد کرد . این یک سیستم اختصاصی است که در صنایع مختلفی چون چاپ ، طراحی گرافیک و طراحی مد برای مدیریت رنگ ها مورد استفاده قرار می گیرد.

رنگ سال 1399 چگونه انتخاب شده است؟

این سیستم جدیدی برای تطبیق درست رنگهاست تا مشکلات مربوط به رنگ دقیق را برای صنایع حساس به رنگ مانند گرافیک، چاپ ، صنعت ، فشن و … حل کند. طبق این سیستم به هر رنگ عددی اختصاص داده می‌شود؛ تا مردم برای انتخاب دقیق رنگ دچار اشتباه نشوند.

پانتون شرکتی است واقع در شهر کارلستات نیوجرسی که به‌خاطر سیستم رنگ پانتون (PMS) که فضایی رنگی و اختصاصی است و در صنایع به‌ویژه چاپ مورد استفاده قرار می گیرد، شناخته می‌شود. از این سیستم گاهی نیز در تولید رنگ، قماش و پارچه و پلاستیک نیز استفاده می‌شود.

سیستم تطبیق رنگ پانتون سیستمی برای تولید رنگ استاندارد است. با استفاده از این استاندارد رنگ، تولیدکنندگان مختلف در مکان‌های مختلف می‌توانند به سیستم پانتون مراجعه کنند تا مطمئن شوند رنگ مورد استفاده آن‌ها، همان رنگی است که می‌خواهند بدون آن‌که با رنگ تماس داشته باشند. این شرکن از سال 1960 تا 2000 در زمینه چاپ فعالیت داشته است

با همکاری شرکای صنعتی ، پانتون یک تجربه رنگ آبی کلاسیک چند حسی را ایجاد کرد ، که آن را چهارشنبه شب در منهتن به نمایش گذاشت تا رنگ آن در سال 2020 نشان داده شود.

فلسفه انتخاب رنگ سال 1399

عطر کلاسیک آبی در حالی که صداهای آبی کلاسیک ، از هوا پخش می شد. کوسن های با رنگ آبی کلاسیک به زیبایی چیده شده بودند و نوشیدنی های آبی کلاسیک سرو می شد.

پرسمن گفت: رنگ هر سال از طریق فرایندی طولانی و متفکرانه صورت می گیرد که سبک زندگی و روند صنعت را به خوبی در نظر می گیرد.

وی توضیح داد: “به طور معمول ، روندها و اتفاقاتی که ما با رنگ می بینیم نشان دهنده روندهای کلان ما در فرهنگ است.”

تأثیرات رنگی می توانند از هنر ، رسانه های آینده ، فیلم ها ، سبک زندگی ، شرایط اقتصادی و سیاسی ، سفر ، فناوری های جدید و موارد دیگر ناشی شود. واقعاً هر چیزی می تواند منبع رنگ باشد.

ترکیب این رنگ در زندگی شما می تواند به سادگی اضافه کردن غذاهای آبی به رژیم غذایی شما باشد. مطابق با تأکید روزافزون بر سلامتی ، غذاها و نوشیدنی هایی که از لحاظ رنگی شبیه به آبیهستند ، سرشار از آنتوسیانین ها هستند که تصور می شود دفاع بدن را در برابر بیماری های قلبی عروقی تا تکثیر سلول های سرطانی تقویت می کند.

رنگ سال 1399 چیست؟ | تاثیر رنگ سال بر زندگی ما

رنگی آبی رنگی آرام، عمیق و زیباست که به انسان حس آرامش، اعتماد و ارتباط می بخشد. این رنگ به این دلیل انتخاب شده است که جهان پر التهاب کنونی را به سمت بهتری ببرد. امسال از طراحان مد گرفته تا فعالان بخش صنعت از این رنگ استفاده خواهند کرد تا تاثیری خوب بر محیط و زندگی ها داشته باشند.

این رنگ زیبا پناهگاهی خوب برای نامطمئنی و بی ثباتی جهان ماست. در زمانی که اعتماد عمومی به خیلی چیزها مانند رسانه ها، تبلیغات و اطمینان به آینده کم شده است و مورد چالش هستند بسیاری دوباره خواستار اعتماد و مهربانی به همدیگر هستند. رنگ آبی هم نشان دهنده صلح و آرامش می باشد و رنگ آسمان است که نشانه وسعت و اطمینان می باشد. دلیل انتخاب این رنگ هم ایجاد حس ثبات و راحتی در انسان ها می باشد.

منابع:

cnn

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%BE%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%88%D9%86

https://www.smashingmagazine.com/2010/01/color-theory-for-designers-part-1-the-meaning-of-color/


Source link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن