عمومی

زیارت مسجد النبی و حج عمره هم تعطیل شد

عربستان سعودی که به تازگی صدور روادید برای انجام حج عمره و زیارت مسجد النبی (ص) را به حالت تعلیق درآورد، امروز چهارشنبه این اعمال برای شهروندان و اتباع مقیم این کشور را هم به طور موقت ممنوع کرد

کرونا زیارت مسجد النبی و حج عمره را هم تعطیل کرد

خبرگزاری رسمی عربستان (واس) گزارش داد: ریاض بنابر توصیه کمیته پیگیری وضعیت ایجاد شده از ویروس کرونا، تصمیم گرفته حج عمره شهروندان و اتباع مقیم این کشور را به طور موقت به حالت تعلیق درآورد و تا وقتی که شرایط بهتر نشود این ممنوعیت ادامه خواهد داشت.

یک مسئول در وزارت داخلی عربستان در این باره گفت: این تصمیم پیشگیرانه در چارچوب تدابیر دولت برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا انجام می شود. طبق این تصمیم ورود به حرمین شریفین که همواره شاهد حضور گسترده مسلمانان است، ممنوع می شود.

این در حالی است که عربستان چند روز گذشته از ابتلا یک مورد به کرونا در کشورش خبر داد.

عربستان همچنین پنجشنبه هفته گذشته، برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ورود مسافران از کشورهای دیگر برای انجام حج عمره و زیارت مسجد النبی (ص) را به خاک کشورش به حالت تعلیق درآورد.

ریاض اعطای روادید گردشگری به کشورهایی که ویروس کرونا در آن‌ها شیوع یافته را نیز متوقف کرده است.

ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به حدود 60کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی وضعیت فوق العاده اعلام کرده است.

 


Source link
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن