اختصاصیچگونهموفقیت

سبک زندگی استارتاپی؛ چگونه به رشد شخصی خود کمک کنیم؟ 6 اصل برای موفقیت

سبک زندگی استارتاپی؛ چگونه به رشد شخصی خود کمک کنیم؟ 6 اصل برای موفقیت

شیوه زندگی استارت آپی به عنوان یک زندگی پر از استرس و چالش برانگیز شناخته شده است اما این نوع زندگی می‌تواند خشنود کننده و رضایت بخش نیز باشد. متاسفانه این نوع زندگی همیشه با موفقیت همراه نیست و بر اساس تجربیاتی که من در طول سال‌های کاری خود با کارآفرینان و استارت‌آپ‌ها داشته‌ام، می‌توانم بگویم که بیشتر افراد به درستی آن را نمی‌شناسند.

کسب وکار شما می‌تواند موفقیت آمیز باشد در حالیکه خودتان از آن راضی نیستید و فقط به شکست فکر می‌کنید. به عنوان مثال من کارآفرینی را می‌شناسم که کسب و کارش با سرعت منطقی و قابل قبولی در حال رشد است اما خود او در مورد شرایط ناراضی است و از اینکه نتوانسته است با خانواده و دوستانش باشد ، به سلامتی خود برسد و از توانایی‌های خود برای ایجاد آرامش استفاده کند احساس پشیمانی می‌کند.

به گزارش آلامتو به نقل از Entrepreneur؛ با نبود رضایت فردی، موفقیت به درستی پیش نخواهد رفت. برای انجام اینکار باید مجموعه‌ای از اصول و قوانین را داشته باشید که در این مسیر به شما کمک کند.

همچنین بخوانید: اهداف رشد شخصی

  1. اهداف و مقاصد شخصی خود را در آغاز کار تعریف کنید:

اهداف شخصی شما باید اهداف تجاری را تحریک کند نه اینکه باعث از بین رفتن آن شود. اگر با اعتقادات اصلی، تمایلات شخصی و مقاصد بزرگ تر خود صادق نباشید هرگز به رضایت درونی نخواهید رسید. اهداف خود را بر روی یک کاغذ بنوسید و سپس از قدرت خود برای ایجاد رضایت و خوشحالی استفاده کنید.


  1. به جای بر طرف کردن ضعف‌ها بر روی نقاط قوت خود تمرکز کنید:

اگر فکر می‌کنید کسب وکاری با قدرت و توانایی شما سازگار نیست، در مورد استارت آپ خود نیز راضی نخواهید بود. بسیاری از کارشناسان فناوری سر سختانه در مقابل افرادی که می‌خواهند اختراع آنان را به کسب وکار تبدیل کنند مقاومت می‌کنند. این افراد فرض می‌کنند که به تنهایی قادرند ضعف کسب و کار خود را برطرف سازند. در این شرایط هم خود و هم کسب وکارشان با شکست روبرو خواهند شد.


  1. نقاط عطف کوتاه مدت در مسیر رویاهای خود ایجاد کنید:

رویاها نیز به تنهایی نمی‌توانند شما را شاد یا موفق گردانند. بنابراین در همان ابتدای کار سعی کنید مجموعه ای از نقاط عطف‌ها را برای جشن گرفتن پیشرفت کار، تعریف کرده و اجرا کنید. رضایت، یک رویداد لحظه‌ای نیست. رضایت مجموعه‌ای از احساسات است که با نتایج موجود در مسیر به دست می‌آید.


  1. در مورد سخنرانی‌های خود صادق باشید

بیشتر مدیران کسب و کارها می‌توانند سخنرانی بزرگی را برای تیم خود در مورد نگه داشتن سلامتی و داشتن یک زندگی خانوادگی متعادل انجام دهند اما اجازه می‌دهند کسب وکارشان بر روی نیازهایی که دارند غلبه کند. به طور مشابه،اخلاقیات و صداقت خود را به خاطر کسب وکارتان مصالحه نکنید.


  1. هرگز اعتقاد داشتن، یاد گرفتن و رشد کردن را متوقف نکنید

دنیای کارآفرینی همیشه در حال تغییر است. بنابراین اگر آموزش‌های کافی را نبینید و تغییر نکنید، به عقب برمی‌گردید. در کسب وکار، موانع و شکست‌ها باید به عنوان یک چالش طبیعی در نظر گرفته شود. بازیابی از شکست‌هایی که رخ می‌دهد باید یک منبع کلیدی برای رضایت شما باشد.


  1. رضایت خود را از موفقیت تیمی، در منزل و در محل کار خود دریافت کنید

کارآفرین بودن به این معنی نیست که همه کارهای خود را باید به تنهایی انجام دهید. این حقیقت را بپذیرید که ساخت یک تیم موفق و حرفه ای می‌تواند کامل کننده شما باشدو از نقاط ضعفتان حمایت نماید. اگر کسب و کار شما و تیم اختصاصی تان با انگیزه و راضی باشد، شادی آن‌ها به شما نیز نیرو خواهد بخشید. یک تیم با انگیزه یک تیم موفق است.

قانون اصلی برای رضایت و موفقیت هر کارآفرینی احترام است. احترام به خود، به کسب وکار، به مشتریان ، به سرمایه گذاران و به کارمندان یک کلید اصلی در موفقیت است. یکی دیگر از صفات مشترک کارآفرینان موفق داشتن پشتکار است.

هیچ استعداد و هوشی نمی‌تواند جای پشتکار را بگیرد. بیشتر متخصصان بر این باورند که یک دلیل اصلی برای شکست استارت آپ‌ها و نیز شکست‌های شخصی، خسته شدن در همان مراحل ابتدایی کار است.

در حقیقت افرادی که نارضایتی را در شغل خود کنار می‌گذارند، بهترین منابع برای کسب و کارها و کارآفرینان خواهند بود. بیشتر افراد نمی‌دانند که اصول رضایت و موفقیت در بیشتر موارد یکسان است و نادیده گرفتن این اصول می‌تواند باعث ایجاد نتایج منفی شود.

تغییر از یک سبک زندگی به سبک زندگی دیگر، می‌تواند شما را با چالش‌های کاملا جدید مواجه سازد اما تمامی این شرایط به طور خودکار باعث به وجود آمدن خوشحالی، رضایت یا موفقیت می‌شود. در هر دو مورد، من معتقدم که شما خودتان موفقیت را می‌سازید. حالا زمان شروع است.


Source link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن