توسعه بازی فاینال فانتزی 7 : بازسازیخط سیر داستانی بازی فاینال فانتزی 7 : بازسازیداستان بازی فاینال فانتزی 7 : بازسازیزمان عرضه بازی فاینال فانتزی 7 : بازسازیطراحی فاینال فانتزی 7 : بازسازیگیمینگنقد فاینال فانتزی 7 : بازسازی

فاینال فانتزی 7 : بازسازی (Final Fantasy VII ) 2020 و هر آنچه باید بدانید

فاینال فانتزی 7 : بازسازی  ، یک بازی ویدئویی در حال انتشار به سبک نقش آفرینی اکشن است که توسط شرکت Square Enix برای کنسول پلی استیشن 4 توسعه یافته و منتشر شده است. بازی در چندین نسخه جداگانه عرضه خواهد شد که بخش اول آن قرار بود در تاریخ ۱۰ آوریل ۲۰۲۰، منتشر شود.

این بازی به عنوان یک نسخه بازسازی شده از بازی فاینال فانتزی 7 (بازی اکشن پلی استیشن در سال ۱۹۹۷) به‌شمار می‌رود که توسط شرکت اسکوئر انیکس عرضه شده بود. داستان این بازی به دنبال یک سرباز مزدور به نام کلاود استرایف شکل می گیرد که همراه با  یک گروه اکوتروریست با نام آوالانچه به نبرد علیه شرکت بسیار بزرگی با نام شینرا می پردازد که عصاره زندگی سیاره را به عنوان منبع انرژی خود استفاده می کند .

تاریخچه بازی فاینال فانتزی 7 : بازسازی

این بازسازی در سال 2015 و پس از مدت ها اعلام شد. چند نفر از کارمندان کلیدی  از جمله تتسویا نومورا به عنوان کارگردان و طراح شخصیت اصلی ، یوشینوری کیتاسه به عنوان تهیه کننده ، کازوشیگه نوجیما به عنوان نویسنده و نوبو اوماتسو به عنوان آهنگساز به روند بازسازی بازگشتند . کارمندان، شخصیت ها را دوباره طراحی کردند تا بین رئالیسم و سبک پردازی تعادل برقرار کنند.

گرافیک بازی فاینال فانتزی 7 : بازسازی

فاینال فانتزی 7 : بازسازی به طور کلی به دلیل گرافیک ، گیم پلی ، روایت و وفاداری به نسخه اصلی مورد استقبال خوبی قرار گرفت. این بازی به یکی از بازی های پلی استیشن 4 تبدیل شد که بیشترین سرعت فروش را داشت و توانست بسیار سریع جای خود را در دل مخاطبان باز کند.

IGN (یک وبسایت رسانه ای و سرگرمی آمریکایی ) تخمین زده است که این بازسازی تقریباً 10 تا 15 درصد داستان اصلی بازی را شامل می شود. بازیکنان کنترل شخصی به نام کلود استرایف را بدست می گیرند که  یک سرباز سابق شینرا بوده است . او به گروه اکوتروریستی با نام آوالانچه می پیوندد تا با شرکت شینرا ( که در حال تخلیه انرژی این سیاره هستند) مبارزه کند. داستان این بازی نسبت به بازی اصلی تغییرات زیادی کرده است و شخصیت ها خیلی پیشرفت کرده اند.

گیم پلی فاینال فانتزی 7 : بازسازی

کلود استرایف،  سرباز سابق و از نیروهای نخبه شرکت مشهور برق شینرا می باشد. شرکت شینرا از ماکو(انرژی معنوی سیاره ) که توسط راکتورهای عظیم جمع آوری شده است استفاده می کند تا  به کلانشهر میدگر انرژی بدهد و تکنولوژی های پیشرفته را توسعه ببخشد.

فاینال فانتزی 7 : بازسازی (Final Fantasy VII ) 2020 و هر آنچه باید بدانید

کلود با سرخوردگی از شرکت شینرا  و به درخواست دوست دوران کودکی خود یعنی تیفا لاکهارت به یک سازمان اکوتروریستی می پیوندد که  رهبری آن به عهده فردی به نام بارت والاس می باشد. والاس اعتقاد دارد که برداشت بیش از حد ماکو باعث بروز فاجعه محیطی می شود و آنها سعی می کنند با بمباران یک راکتور ماکو جلوی این موضوع را بگیرند. آنها این کار را با موفقیت انجام می دهند. در ادامه ، کلود به یاد خاطره هایی از سفیروث(سرباز سابق و رازآلود شینرا) می افتد و با گلفروشی با نام  آئریث گینزبورو ملاقات می کند.

اگرچه کلود قصد دارد پس از دریافت دستمزد خود گروه را ترک کند  اما اشخاص اسرارآمیزی (که اغلب در لحظات محوری بازی ظاهر می شوند) باعث می شوند که وی برای بمباران راکتور دیگری استخدام شود  که این بار کار انفجار درست پیش نمی رود و همین اتفاق او را از گروه جدا می کند.

داستان بازی فاینال فانتزی 7 : بازسازی

کلود دوباره با آئریث دیدار می کند و از او در برابر نیروهای شینرا محافظت می کند که به دلایل نامعلومی او را تعقیب می کنند. کلود و آئریث در این میان تیفا را می بینند . در این میان ، شرکت شینرا می خواهد تا با انداختن بمبی بر روی زاغه های منطقه 7 ، انتقام تخریب راکتور ماکو را از گروه آوالانچه بگیرد. اگر چه کلود و دوستانش موفق به جلوگیری از این اتفاق نمی شوند اما به لطف آئریث ، بیشتر جمعیت قادر می شوند به موقع آن منطقه را تخلیه می کنند اما خود آئریث توسط شینرا دستگیر می شود.

کلود ، تیفا و بارت ضمن پاک کردن آوارهای به جا مانده از حادثه، یک آزمایشگاه تحقیقاتی زیرزمینی متعلق به شینرا را کشف می کنند. با ترس از آزمایشاتی که در داخل آن پیدا می کنند ، آنها به مقر شینرا نفوذ می کنند و آئریث را نجات می دهند قبل از اینکه او هم به همان سرنوشت دچار شود. آئریث فاش می کند که او آخرین فرزندان Cetra است و نسل آنها بر اثر کارهای شرکت شینرا از بین رفته اند. این گروه همچنین با موجودی گرگ مانند به نام Red XIII ملاقات می کنند . این موجود توضیح می دهد که موجودات عجیب و غریب و شبح مانندی که این گروه با آنها روبرو شده است Whispers نام دارند.

آنها وجود دارند تا با اصلاح هرگونه انحراف ، نگذارند تا مسیر سرنوشت تغییر نکند. در همین حال ، سفیروث به شینرا نفوذ می کند و موجودی اسرارآمیز معروف به “جنوا” را می دزد ، که به نوعی با انقراض Cetra در ارتباط است.

خط سیر داستانی بازی فاینال فانتزی 7 : ریمیک

در یک رویارویی در راس دفتر مرکزی شینرا ، سفیروث مسئول شرکت شینرا را به قتل می رساند. با مرگ مسئول شینرا ، پسرش روفوس کنترل این شرکت را به دست می گیرد و مختصرای با کلود می جنگد  اما شکست می خورد. کلود و متحدانش از طریق بزرگراه میدگر از صحنه فرار می کنند  اما سفیروث را در پایان منتظر آنها می باشد.

سفیروث به طور رمزآلودی،  کلود را به چالش می کشد و یک دروازه به ابعاد دیگر باز می کند. آئریث اما به نوعی پورتال را تغییر می دهد و اظهار می کند که در صورت ادامه، آنها سرنوشت را دچار تغییر می کنند. این گروه وارد دروازه زمانی می شوند و با موجودی به نام ویسپر هاربینجر نبرد می کنند.

پس از شکست دادن ویسپر هاربینجر ، سفیروث شروع به جنگیدن با گروه آوالانچه می کند و در ظاهر بقایای قدرت ویسپر را به دست می گیرد. گروه با کمک هم بر او غلبه می کنند اما زمانی که به نظر می رسد کلود می خواهد کار او را تمام کند ، سفیروث خودش و کلود را به قلمرویی متافیزیکی منتقل می کند که آن را لبه خلقت می نامد. سفیروث از کلود می خواهد که به او بپیوندد تا با هم  سرنوشت را به چالش بکشند و تغییر دهند.  کلود از این کار امتناع می ورزد و با سفیروث می جنگد  اما حریف او نمی شود و شکست می خورد.  اگرچه سفیروث او را نمی کشد اما قبل از رفتن به او می گوید که هفت ثانیه برای تغییر سرنوشت فرصت دارد.

در این مدت ، زاک فیر بر نیروهای شینرا پیروز می شود. بعد از بازگشت کلود به گروه خود ، آنها توافق می کنند که سفیروث تهدیدی خطرناک تر از شینرا برای این سیاره است و آنها تصمیم به تعقیب او می گیرند. با این حال ، هنگام عزیمت گروه از میدگار ، آئریث نسبت به آینده نامعلوم آنها ابراز نگرانی می کند.

توسعه بازی فاینال فانتزی 7 : بازسازی

بگراند بازی

فاینال فانتزی 7 توسط کنسول پلی استیشن ساخته شد و اولین بار در سال 1997 منتشر شد. کارکنان آن شامل تهیه کننده و خالق سریال (هیرونوبو ساکاگوچی) ، کارگردان و نویسنده (یوشینوری کیتاسه) ، هنرمند (یوسوکه نائورا) ، طراح شخصیت (تتسویا نومورا) و نویسنده (کازوشیگه نوجیما) بودند. این بازی یک موفقیت مهم و تجاری بود و سری فاینال فانتزی را به عنوان یک حق امتیاز اصلی بنیان نهاد. این برنامه از طریق پروژه چندرسانه ای گردآوری فاینال فانتزی 7 گسترش یافت و شامل بازی ها ، فیلم ها و سایر رسانه ها هم شد.

در اوایل دهه 2000 ، اسکوئر یک پروژه بازسازی را برای پلی استیشن 2 جهت بازی های فاینال فانتزی  VIII و فاینال فانتزی IX  معرفی کرد اما تا مدت ها چیزی بیشتر از این از پروژه شنیده نشد. این پروژه به دلیل چالش توسعه سخت افزارهای جدید کنار گذاشته شد.

تقاضا برای یک بازسازی پس از دموی آزمایشی فنی پلی استیشن 3 در نمایشگاه سرگرمی الکترونیکی 2005 افزایش یافت. تقاضای بیشتر در طی دهمین سالگرد قریب الوقوع بازی و در سال 2007 رخ داد. در هر دو مورد ، Square هرگونه بازسازی در حال توسعه را به دلایلی چون تمرکز روی بازی های جدید ، ضرورت برش عناصر ، دشواری توسعه سخت افزارهای مدرن و زمان طولانی برای توسعه کافی تکذیب کرد.

پروژه بازسازی سرانجام از زمانی شروع شد که سازنده فاینال فانتزی یعنی شینجی هاشیموتو موضوع کیتاسه ، نوجیما و نومورا را وسط کشید. حالا هر سه این افراد در حال رسیدن به مرحله ای از زندگی بودند که احساس می کردند که اگر بیش از حد منتظر بمانند ، ممکن است دیگر زنده نباشند تا پروژه بازسازی را انجام دهند و آن را به اتمام برسانند. دلیل دیگر توسعه این بازسازی این بود که اسکوئر انیکس در حال ایجاد یک کتابخانه در حال رشد از عناوین پلی استیشن 4 بود و این تیم امیدوار بود تا محبوبیت کنسول را افزایش دهد.

طراحی فاینال فانتزی 7 : بازسازی

در حالی که این تیم می توانست نسخه جدیدی از نسخه VII  رابا گرافیک بهتر و همانطور که بسیاری از طرفداران درخواست کرده بودند  ایجاد کند ، آنها اظهار داشتند که گرافیک های آن و بسیاری از حرکات آن مطابق با استانداردهای جدید ساخته شده اند. با این حساب ، آنها تصمیم گرفته بودند تا یک بازسازی کامل و بی نظیر را انجام دهند و سیستمهای بازی را با توجه به سلیقه های معاصر و استفاده از فناوری نوین بازسازی کنند. این تیم قصد داشت تا تمام حرکات های اصلی گیم پلی را که مورد پسند بازیکنان قرار می گرفت ، حفظ کند اما فضای بازی را توسعه بخشد و آن را باز کند تا بازیکنان هیجان بیشتری را تجربه کنند.

این تیم  تصمیم گرفت طرح ها و مدل های جدیدی را برای شخصیت ها ایجاد کند. نومورا وظیفه طراحی شخصیت های اصلی بازسازی شده را بر عهده داشت و روبرتو فراری، وظیفه طراحی شخصیت های ثانویه را برعهده داشت.

این تیم همچنین از توسعه دهندگان Kingdom Hearts III کمک فنی دریافت کرد  زیرا این بازی با استفاده از همان موتور ساخته شده است. نورپردازی بازی با موتور روشنایی Enlighten افزوده شد. برای کمک به گیم پلی اکشن و کیفیت فیلم ، اسکوئر انیکس  در ابتدا با توسعه دهنده بازی های ویدیویی  CyberConnect2 همکاری داشت.

فاینال فانتزی 7 : بازسازی (Final Fantasy VII ) 2020 و هر آنچه باید بدانید

تیم تصمیم داشت تا نسخه بازسازی بیش از حد حالت نوستالژیک نداشته باشد. به گفته کیتاسه انتخاب نسل جدیدی از صداها برای شخصیت ها خود تولدی دوباره برای این بازی بود. هاماگوچی می گوید که در نسخه اول این بازی ، کلود می توانست انتخاب کند که عاشق کدام کاراکتر زن شود و می خواست تا این ویژگی در نسخه بازسازی هم وجود داشته باشد و بازیکنان بتوانند تصمیم بگیرند که کلود عاشق کدام کاراکتر زن شود.

زمان عرضه بازی فاینال فانتزی 7 : ریمیک

شایعات درباره یک بازسازی از Final Fantasy VII در سال 2014 ظاهر شد. این اتفاق در نمایشگاه سرگرمی الکترونیکی 2015 (E3) در طول کنفرانس پلی استیشن اعلام شد. Visual Works تریلری از آن را ساخت. قیمت سهام اسکوئر به بالاترین میزان خود از نوامبر 2008 افزایش یافت و نسخه یوتیوب این تریلر در دو هفته بیش از 10 میلیون بازدید داشت. این بازی بعد از آن در رویداد تجربه پلی استیشن 2015 نمایش داده شد که شامل صحنه های اولیه بازی بود.

در جریان مراسم افتتاحیه سی امین سالگرد این بازی  در تاریخ 31 ژانویه 2017 ( بیستمین سالگرد Final Fantasy VII) از اولین قطعه هنرهای کلیدی CGI این بازی رونمایی شد . به دلیل عدم وجود فیلم کافی از سال 2015 ، تغییر رویکرد داخلی و سایر پروژه هایی که نامورا در آن حضور داشت ، نگرانی هایی در مورد وضعیت این پروژه وجود داشت. نومورا در صحبت های خود در  E3 2018 اظهار داشت که این بازی در حال توسعه است و نگرانی ای از این بابت وجود ندارد.

در تاریخ 30 مارس 2020 ، اسکوئر انیکس اعلام کرد که اروپا و استرالیا به دلیل نگرانی های فزاینده در مورد اثر بیماری همه گیری COVID-19 بر توزیع بازی ، نسخه های فیزیکی فاینال فانتزی 7 : بازسازی را زودتر دریافت می کنند. نسخه های دیجیتالی نیز در 10 آوریل 2020 منتشر شد.

نقد فاینال فانتزی 7 : بازسازی

این بازی توانسته نقدهای بسیار مثبتی را دریافت کند. گیم اسپات نمره 10 را از 10 به او داد و آن را شگفتی بزرگی برای همگان خواند و گفت که این بازی، شما را در داستان جذابش غرق می کند.

این بازی که دارای سه حالت آسان، متوسط و دشوار می باشد از لحاظ گرافیکی بسیار جذاب می باشد و واقعا صحنه هایی دیدنی ای دارد. صداها و موسیقی این بازی نیز بسیار خوب ساخته شده است و بر هیجان این بازی افزوده است. بیشتر مجلات و وبسایت های تحلیل بازی نمره های بالایی به این بازی داده اند و آن را ستوده اند. جزییات این بازی واقعا خوب و به شکل درستی طراحی شده است و می توان گفت که ارزش این همه انتظار را داشته است. چیزی که بازی را جذاب می کند داستان پیچیده و جالب بازی است که بازیکن را با شخصیت ها درگیر می کند و بنابراین حوصله بازیکن به هیچ عنوان سر نمی رود.

اگر اهل بازی های پرهیجان هستید این بازی برای شما عالی خواهد بود.

بیشتر بخوانید: تاریخ عرضه بازی سایبر پانک 2077 | داستان بازی سایبر پانک 2077

 

منابع:

https://en.wikipedia.org/wiki/Final_Fantasy_VII_Remake

https://blog.us.playstation.com/2020/04/24/editors-choice-final-fantasy-vii-remake-is-worthy-of-its-name/

https://www.cnet.com/how-to/final-fantasy-7-remake-everything-you-need-to-know-before-playing/

 


Source link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن