گوناگون

مراقبت از گل برگ بیدی و پرورش این گیاه در آپارتمان و منزل

مراقبت از گل برگ بیدی نگهداری و پرورش گیاه

مراقبت از گل برگ بیدی ,  برای رنگ‌های سفید , سبز , نقره‌ای و ارغوانی شاخ و برگ آن‌ها ارزشمند هستند . دنیای باغبانی ، مثال‌های فراوانی دارد که در آن یک نام مشترک بیش از یک نوع گیاه وجود دارد ، و چنین موردی که ما به عنوان یکیاه برگ بیدی می‌شناسیم . برگ بیدی گیاهی است علفی از خانواده کملیناسه  زیبا و سریع الرشد ، کم توقع و ارزان ، به طوری که میتوان از یک گلدان آن در یک سال متوالی چندین گلدان جدید تهیه و تکثیر نمود،همچنین میتوان ازاین گیاه در باغچه به عنوان گیاه رونده نیز استفاده نمود.

 

مراقبت از گل برگ بیدی و پرورش این گیاه در آپارتمان و منزل

چگونه گیاهان برگ بیدی را پرورش دهیم ؟

برگ بیدی گیاه مناسبی برای پوشش گلدان های بزرگ و کاشت گروهی است،ساقه ها رونده و برگها بیضی شکل که در بعضی گونه های سبز یک دست و بعضی دیگر ابلق با رگه های سفید و به شکل برگ بید است.

 

مراقبت از گل برگ بیدی این یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای رشد است . ( تقریبا خیلی آسان است که به عنوان یک گیاه در مناطق پرطاقت آن گیاه رشد کند ، جایی که گاهی به عنوان یک گیاه تهاجمی در نظر گرفته می‌شود ) .
دشوارترین چیز در مورد رشد گیاهان برگ بیدی به عنوان گیاه خانگی ، سطح رطوبت را درست می‌کند . این گیاهی است که خاک مرطوب را دوست دارد اما از مرطوب بودن نفرت دارد . دقت کنید که آن را در خاک گلدان خوب آبکشی کنید چون ریشه‌ها به راحتی می‌توانند فاسد شوند اگر بیش از حد مرطوب باشند . مخلوط کردن کمی ماسه در خاک گلدان تجاری که مقدار زیادی مواد ارگانیک دارد ، یک راه‌حل خوب است .

مراقبت از گل برگ بیدی

کاملاً خشک و به خاک اجازه می‌دهد تا قبل از آبیاری دوباره خشک شود . این گیاه دوست ندارد خشک شود , اما دوست ندارد دائما ً خیس باشد .
می‌توانید در طول زمستان آب کمتری در طول مدت استراحت گیاه داشته باشید .
در بهار و تابستان دو بار آبیاری بکنید .
گیاهبرگ بیدی برای آویزان کردن ظروف بسیار مناسب است و به مکانی با نور طبیعی غیر مستقیم نیاز دارد . این گیاهان می‌توانند با بخش‌های بزرگی از ساقه‌های برهنه منتقل شوند مگر اینکه به طور منظم نیشگون بگیرند تا آن‌ها را تمیز نگه دارند . آن‌ها زیاد به روش غذا خوردن نیاز ندارند .
خوشبختانه ، تکثیر از برش ساقه کوچک بسیار آسان است .
نور
گیاهان برگ بیدی  بهترین کار را در آفتاب روشن و غیر مستقیم انجام می‌دهند . بدون نور کافی ، برگ‌ها شروع به محو شدن می‌کنند . با این حال خورشید بیش از حد می‌تواند باعث سوختن برگ‌ها شود .

مراقبت از گل برگ بیدی و پرورش این گیاه در آپارتمان و منزل
خاک
این گیاه می‌تواند خاک گلدان معمولی را در صورتی که بیش از اندازه آبیاری نشده باشد ، به خوبی پوشش دهد، اما یک خاک را ترجیح می‌دهد که خوب تخلیه شود . مخلوط کردن مقدار کمی ماسه در خاک گلدان تجاری ایده‌آل است .
آب
این گیاه اگر مرطوب نگه‌داشته شود مرطوب می‌ماند اما خیس نباشد . باید هر هفته در تابستان آبیاری شود ، کم‌تر در زمستان .
دما و رطوبت
تمام گونه‌های گیاهی سرگردان در دمای بین ۶۵ تا ۷۵ درجه فارنهایت رشد خواهند کرد اما در دماهای گرم‌تر هم خوب عمل خواهند کرد . با این حال ، زیر ۵۰ درجه فارنهایت ، برگ‌ها ممکن است بی‌رنگ و یا آسیب‌دیده باشند .

 

 

کاشتن
در گلدان یا سبد معلق رشد کنید .
یک مکان انتخاب کنید که محیط را به نور روشن تحویل دهد .
دمای اتاق باید بین صفر تا ۳۷ درجه فارنهایت باشد .

آفات / بیماری‌ها
شته‌ها یک مشکل روی ساقه‌ها و برگ‌ها هستند . برای رهایی از آن‌ها , ساقه آلوده را بگیرید و گیاه را با آب اسپری بکنید .
برداشت / ذخیره
گل برگ بیدی به راحتی می‌تواند بوسیله قلمه زدن تکثیر شود . قیچی کردن یک قطعه از گیاه ( برش باید به صورت ایده‌آل چند اینچ طول بکشد ) و انتهای برش را در آب قرار دهید . در حدود یک هفته یا کم‌تر , برش باید ریشه ایجاد کند. یک هفته یا دیرتر , برش در گلدان با توجه به دستورالعمل‌های کاشت بالا .

نگهداری از گل پرنده بهشتی یا گل استرلزیا بسیار زیبا

پیشنهاد سردبیر


Source link
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن