دکوراسیون و چیدمان

مکمل رنگ قهوه ای در دکو راسیون

مکمل رنگ قهوه ای در دکو راسیونمکمل رنگ قهوه ای در دکو راسیون

 

رنگ قهوه ای یک از رنگهای قوی ،منعطف و پر طرفدار در دکوراسیون به حساب می آیـد. البته رنگ قهوه ای به تنهایی یک رنگ کسل کننـده است اما با ست رنگهای دیگر یکی از بهترین انتخاب ها بـرای دکوراسیون می شود. شما می توانیـد با ست رنگهای دیگر با قهوه ای حسای متفاوتی در شما ایجاد کنـد ماننـد شادی ، آرامش و… شما با استفاده از این ست رنگها یک دکوراسیون شیک و زیبا بـرای منزلتان ایجاد کنیـد

 

رنگ قهوه ای با چه رنگی ست می شود ؟

رنگ قهوه‌ای یکی از بهترین و پرکاربـردترین رنگ‌ها بـرای دکوراسیون است. اغلب افراد تصور می‌کننـد استفاده از رنگ قهوه‌ای در فضای داخلی بسیار خسته کننـده است، اما انتخاب صحیح رنگ‌های مکمل و استفاده درست و بجا از این رنگ می‌توانـد تداعی کننـده محیط‌های سنتی و دنج باشد. ما در اینجا به معرفی ست‌های مناسب می‌پردازیم.

 

رنگ قهوه‌ای از نظر روانشناسی

رنگ قهوه‌ای جزء رنگ‌های خنثی و گرم محسوب می شود. به لحاظ روانشناسی این رنگ حس آرامش و امنیت را به انسان منتقل می‌کنـد. افراد‌، تحت تاثیر رنگ قهوه‌ای تصمیمات بهتر و واقع بینانه تری می‌گیرنـد از این رو در اغلب محیط‌های اداری از این رنگ استفاده می‌شود.

 

ویژگی‌های رنگ‌ قهوه‌ای

استفاده از رنگ قهوه‌ای محاسن زیادی دارد که در اینجا به تعدادی از آن‌ها می‌پردازیم:

اولین و مهم‌ترین ویژگی طیف رنگ قهوه‌ای این است که استفاده از این رنگ در اغلب سبک‌های دکوراسیون‌‌ از سنتی تا مدرن قابل استفاده است.
دومین ویژگی مثبت این رنگ این است که پتانسیل ست با اغلب رنگ‌ها را دارد. از این جهت دست شما بـرای انتخاب رنگ مورد علاقه‌تان باز است.
سومین ویژگی رنگ قهوه‌ای این است که تابع مد نبوده و همیشه یکی از رنگ‌های پرطرفدار است.
چهارمین ویژگی که بسیاری از خانم‌های خانه‌دار را به استفاده از این رنگ مشتاق می‌کنـد این است که نظافت آلودگی‌های ناشی از بازی کودکان و… راحت‌تر است.

مکمل رنگ قهوه ای در دکو راسیون

مبل قهوه ای با چه رنگی ست می شود

اما رنگ قهوه‌ای با چه رنگ یا رنگ هایی ست می‌شود؟

رنگ قهوه‌ای، از ست دو رنگ قرمز و سبز به وجود می‌آیـد، اما درواقع از ست رنگ‌های مختلف می‌توان به رنگ قهوه‌ای رسیـد. یکی از آن‌ها ست رنگ‌های نارنجی و آبی است. غرض از یادآوری این نکته این است که همان طور که در مطلب چه رنگ‌هایی با هم ست می‌شونـد نیز اشاره شد، یکی از راه‌های پیـدا کردن ست رنگ‌ها شناختن رنگ‌های پایه می‌باشد

 

ست قهوه‌ای و کرم

یکی از پرطرفدارترین و مشهورترین ست‌های این رنگ، کرم و قهوه‌ای است. اگر به دنبال یک ست رنگی خاص و شیک هستیـد ست کرم قهوه‌ای انتخاب مناسبی است. استفاده از رنگ کرم به عنوان مکمل رنگ قهوه‌ای سبب روشن شدن فضای اتاق می‌شود. یعنی چیزی هماننـد تصویر مبلمان چرم قهوه ای زیر که به زیبایی با رنگ کرمی ست شده‌انـد.

رنگ های کرم، کرم مایل به زرد  با تم قهوه ای هماهنگ هستنـد و به آن حس زنـده بودن می دهنـد. این ست رنگی انعطاف پذیری کمی دارد اما منحصر به فرد و شیک می باشد و به دکوراسیون پذیرایی شما ظاهری خاص و فوق العاده می دهد. به یاد داشته باشیـد استفاده از رنگ قهوه ای در دکوراسیون اتاق پذیرایی بایـد با رنگ های مکمل مناسبی صورت گیرد.

مکمل رنگ قهوه ای در دکو راسیون

مبل کرم قهوه ای

ست قهوه‌ای و سفیـد

بـرای پاسخ به این سوال که رنگ قهوه ای با چه رنگی ست می‌شود بایـد گفت یکی از بهترین رنگ‌ها رنگ سفیـد است. تضاد موجود بین رنگ‌های قهوه‌ای و سفیـد سبب جذابیت بیشتر و خاص بودن این ست می‌شود. استفاده از این دو رنگ در کنار هم حس راحتی و آرامش را به انسان منتقل می‌کنـد. ویژگی خوب این ست این است که هریک از رنگ‌ها به صورت مجزا دیـده می‌شونـد. استفاده از این ست در سبک‌های مدرن و کلاسیک که دو نمونه از سبک‌های دکوراسیون داخلی رایج به شمار می‌رونـد، رواج دارد.

استفاده از رنگ سفیـد یخچالی در کنار رنگ قهوه ای ستی دراماتیک و خاص می باشد و حس دعوت کننـده را به فضای داخلی خانه القا می کنـد. این ست رنگی هم در سبک مدرن و هم در سبک کلاسیک کاربـرد دارد.

 

ست قهوه‌ای و رنگ مسی

رنگ‌های قهوه‌ای و مسی جزء رنگ‌های مشابه محسوب می‌شونـد. سعی کنیـد از رنگ مسی در حد ایجاد سایه استفاده کنیـد. این ست آسان‌ترین انتخاب بـرای دکوراسیون است. استفاده از این رنگ سبب می‌شود تا فضای اتاق بزرگتر به نظر بـرسد.

 

ست قهوه ای و آبی

قطعا یکی از نوستالژ‌های زمان کودکی هریک از ما حوض کوچک آبی رنگ و درختان بزرگی بوده که کودکیمان، گرد آن گذشت. قرار گرفتن این دو رنگ در کنار هم در ذهن بسیاری از ما جای گرفته است. با توجه به اینکه رنگ قهوه‌ای جزء رنگ‌های خنثی و گرم محسوب می‌شود و از آنجا که رنگ آبی جزء رنگ‌های سرد است، به همین دلیل این دو رنگ در کنار هم حس آرامش را به انسان منتقل می‌کننـد.

 

ست قهوه‌ای و قهوه‌ای سوخته

یکی دیگر از پاسخ‌هایی که می‌توان به این سوال که رنگ قهوه ای با چه رنگی ست می شود داد، رنگ قهوه‌ای سوخته است. به کاربـردن رنگ‌‌هایی که در یک طیف قرار می‌گیرنـد زیبای خاص خود را دارد. به کارگیری قهوه‌ای روشن در کنار قهوه‌ای سوخته یکی از این ست‌هاست.

مکمل رنگ قهوه ای در دکو راسیون

رنگ ست با قهوه ای سوخته

ست قهوه‌ای و سبز

ست رنگ‌های قهوه‌ای و سبز، ستی است که به وفور در طبیعت، شاهد آن هستیم. بنابـراین استفاده از این ست، در دکوراسیون منزل دور از ذهن نبوده است. اگر به دنبال رنگی هستیـد که حس تازه‌ای به فضای اتاق قهوه‌ای شما بدهد، رنگ سبز انتخاب درستی است. از آنجا که این رنگ جزء رنگ‌های سرد می‌باشد حس تازگی را به انسان منتقل می‌کنـد. وجود این دو رنگ در کنار هم سبب ایجاد کنتراست زیادی می‌شود که به هرچه زیباتر شدن منزل شما کمک می‌کنـد؛ یعنی همان نکته‌ای که در مطلب ست کردن رنگ سبز نیز به آن اشاره کردیم.

 

ست قهوه‌ای و مشکی

احتمال دارد تصور کنیـد که استفاده از دو رنگ قهوه‌ای و مشکی سبب تاریک شدن فضای داخلی اتاقتان شود، اما اگر بـرای مبلمان خود، از رنگ‌های روشن و خنثی استفاده کنیـد می‌توانیـد یک فضای آرام و شیک را به وجود بیاوریـد.

 

ست قهوه‌ای و زرد

رنگ قهوه‌ای با چه رنگی ست می‌شود؟ یکی از این رنگ‌ها رنگ زرد است. اگر نگران هستیـد که اتاقتان با استفاده از رنگ قهوه‌ای، تاریک به نظر بـرسد می‌توانیـد از رنگ زرد استفاده کنیـد. شما می‌توانیـد با به کار بـردن چنـد قطعه از این رنگ در دکوراسیون منزل خود تاثیر آن را حس کنیـد. نکته‌ای که بایـد در بکارگیری از رنگ زرد مد نظر قرار دهیـد این است که در استفاده از این رنگ زیاده روی نکنیـد.

مکمل رنگ قهوه ای در دکو راسیون

ترکیب رنگ قهوه ای با رنگهای دیگر

ست قهوه‌ای و نارنجی

ست و ست کردن رنگ‌ها از قواعد خاصی پیروی می‌کنـد که بـراساس قواعد رنگ‌های قهوه‌ای و نارنجی در زمره رنگ‌های مشابه قرار می‌گیرنـد. این دو رنگ باهم دو ویژگی مشترک دارنـد که سبب تشابه آن‌ها می‌شود. اول گرم بودن و دوم استفاده از رنگ قرمز در هردو. طراحان دکوراسیون با هدف القاء حس راحتی و صمیمیت به انسان از این ست استفاده می‌کننـد. اگر علاقه داریـد که با با این قواعد بیشتر آشنا شویـد، پیشنهاد می‌کنیم مطلب نقش رنگ در دکوراسیون داخلی را نیز مطالعه کنیـد.

استفاده از وسایلی به رنگ های نارنجی اتاق پذیرایی قهوه ای رنگ منزل شما را سرزنـده و جوان می کننـد و به آن ظاهری مدرن می بخشنـد. چنین ست های رنگی تحسین بـرانگیز هستنـد. نور سفیـد و طبیعی نیز فضا را روشن تر و بزرگتر نشان می دهد.

 

ست قهوه‌ای و قرمز

عنصر اصلی تشکیل دهنـده رنگ قهوه‌ای، قرمز است. اگر صرفا از دو رنگ قهوه‌ای و قرمز در کنار هم استفاده کنیـد قطعا با محیطی دلگیر و خسته کننـده روبـرو خواهیـد شد؛ بهتر است بـرای استفاده از این رنگ‌ها در دکوراسیون از یک رنگ سوم ماننـد سفیـد یا کرم بـرای تلطیف فضا بهره بگیریـد. بـرای مثال همان طور که در عکس زیر مشاهده می‌کنیـد، در خانه‌ای شیک مبلمان قهوه ای رنگ به زیبایی هرچه تمام‌تر با کوسن‌های ست رنگ قهوه‌ای همراه شده‌انـد.

مکمل رنگ قهوه ای در دکو راسیون

رنگ فرش مناسب برای مبلمان قهوه ای

ست قهوه‌ای و طلایی

درست است که به کارگیری قهوه‌ای و طلایی در کنارهم ستی تکراری و قدیمی است، اما با استفاده درست و به جا هنوز هم چشم‌ها را خیره می‌کنـد.

 

ست قهوه‌ای و صورتی

استفاده از رنگ صورتی در کنار قهوه‌ای می‌توانـد لطافتی زنانه به اتاق شما بدهد. رنگ قهوه ای سبب تیره و دلگیر شدن فضا‌های داخلی می‌شود و استفاده از رنگ صورتی سبب می‌شود تا فضای اتاق، روشن‌تر و لطیف‌تر به نظر بـرسد.

مکمل رنگ قهوه ای در دکو راسیون

مکمل رنگ قهوه ای در نقاشی ست قهوه ای صورتی

ست قهوه‌ای و فیروزه‌ای

رنگ فیروزه‌ای جزء رنگ‌ها سرد و روشن به شمار می‌رود و با توجه به اینکه رنگ قهوه‌ای جزء رنگ‌های خنثی گرم و تیره است، علاوه بـر این، دو رنگ قهوه‌ای و فیروزه‌ای مکمل یکدیگر هستنـد. ست این دو رنگ یک تضاد دلنشین را بـرای منزل شما به ارمغان می‌آورد.

 

ست رنگ قهوه‌ای و بنفش ارغوانی

بـرای ایجاد فضای مدرن در اتاق نشیمن می‌توانیـد از دو رنگ قهوه‌ای و ارغوانی بهره بگیریـد.

مکمل رنگ قهوه ای در دکو راسیون

ترکیب رنگ مکمل رنگ نسکافه ای

چگونه از رنگ قهوه ای در دکوراسیون استفاده کنیم؟

پس از فهمیـدن این مسئله که رنگ قهوه ای با چه رنگی ست می‌شود، بایـد بدانیم که چگونه بایـد از رنگ قهوه‌ای استفاده کرد. از آنجا که رنگ چوب، قهوه‌ای است، تقریبا در همه منازل از این رنگ استفاده می‌شود. استفاده از رنگ قهوه‌ای در فضای داخلی اتاق‌ها حس صمیمیت را به انسان منتقل می‌کنـد. سعی کنیـد در نقاط مختلف اتاقتان از تناژهای این رنگ استفاده کنیـد. تناژ‌های متفاوت رنگ قهوه‌ای این امکان را به شما می‌دهد که بخش‌های مختلف فضای منزلتان را در عین یکرنگی، متنوع چیـدمان کنیـد
اگر به ستات رنگ‌های بالا توجه کرده باشیـد رنگ قهوه‌ای هم با رنگ‌های سرد و هم با رنگ‌های گرم ست می‌شود و انتخاب رنگ مناسب، به سلیقه شما بستگی دارد. به عنوان مثال در صورتی که فضای اتاقتان کوچک است بهتر است که از رنگ‌های روشن استفاده کنیـد. اگر قصد داریـد فضای اتاقتان را به یک مکان صمیمی و دلپذیر تبدیل کنیـد، بهتر است از ست رنگ‌های گرم استفاده کنیـد.
تغییر رنگ دکوراسیون کار دشواری نیست و صرفا با یک تغییر کوچک ماننـد تغییر رنگ کوسن می‌توانیـد روح تازه‌ای در دکوراسیون منزل خود به وجود بیاوریـد.
اغلب افراد بـرای ایجاد دکوراسیون قهوه‌ای از مبلمان چرم استفاده می‌کننـد. این گونه از مبلمان ایـده‌های فراوانی بـرای خلق چیـدمان‌های خاص و زیبا به انسان می‌دهد.

مکمل رنگ قهوه ای در دکو راسیون

ترکیب رنگ نسکافه ای با چه رنگهایی ست می شود

ست مبلمان قهوه‌ای، با چه فرشی جور در می‌آیـد؟

فرش‌های ساده یا پر طرح؟: بـرای انتخاب فرش در کنار ست مبلمان قهوه‌ای رنگ با توجه به اینکه پارچه مبلمان شما ساده است یا طرحدار می‌توانیـد بـرای انتخاب فرش اقدام کنیـد. اگر پارچه مبلمان شما ساده است بهتر است از فرش طرح‌دار استفاده کنیـد ولی اگر پارچه مبلمان طرحدار و شلوغ است استفاده از فرش ساده معقول‌تر است.

فرش با رنگ کرمی: یکی از رنگ‌هایی که بـرای تناسب با مبلمان قهوه‌ای در خانه‌های ایرانی به کار می‌رود رنگ کرم است، البته مهم است در این مورد به میزان روشنی و تیرگی رنگ قهوه‌ای مبلمان توجه کنیـد.

فرش هم‌رنگ با ست مبلمان قهوه‌ای!: یکی از راه‌کارهای انتخاب رنگ فرش بـرای همخوانی با ست مبلمان قهوه‌ای، هم رنگ بودن فرش و مبل است، به طوری که تنالیته رنگ فرش و مبل متفاوت باشد به طور مثال بـرای مبلمانی با رنگ قهوه‌ای کم‌رنگ می‌توانیـد فرشی با رنگ قهوه‌ای ولی پررنگ‌تر انتخاب کنیـد. این نوع انتخاب رنگ باعث ایجاد وحدت در دکوراسیون می‌شود. فراموش نکنیـد در این حالت بهتر اس وسایل دیگر رنگ‌های متفاوت ولی همخوان با قهوه‌ای داشته باشنـد.

مکمل رنگ قهوه ای در دکو راسیون

پذیرایی رنگ ست با قهوه ای سوخته

فرش آبی رنگ : همانطور که در رابطه با کوسن ست رنگ آبی و قهوه‌ای پیشنهاد شد در رابطه با فرش هم رنگ آبی می‌توانـد گزینه‌ی خوبی باشد، فقط بایـد در میزان استفاده از رنگ‌ها در دکوراسیون زیاده‌روی نکنیـد. فرشی که دارای رنگ زمینه آبی رنگ است به تعادل بین رنگ گرم و سرد کمک می‌کنـد و مناسب با سلیقه افرادی است که دوست نـدارنـد رنگ دکوراسیون خانه کاملا گرم باشد.

 

پرده متناسب با ست مبل قهوه‌ای

بهتر است از پرده‌های رنگ روشن بـرای دکوراسیون خانه‌ای که مبلمان قهوه‌ای رنگ دارد استفاده شود تا فضای منزل روشن و دلباز باشد. بـرای ایجاد همخوانی بین ست مبلمان قهوه‌ای و پرده، بهتر است بین مبلمان و طرح والن‌های پرده رنگ‌های مشترک و یا طرح‌های سازگار وجود داشته باشد. و یا رنگ کوسن مبلمان را با رنگ پرده‌هایتان ست کنیـد.

 

کلام آخر

شما می توانیـد با استفاده از مطالب بالا ست رنگ قهوه ای با رنگ مورد نظرتان یک دکوراسیون خاص و منحصر به فرد بـرای منزلتان انتخاب کنیـد. البته کسانی که فرزنـد کوچک و بازیگوش دارنـد ست رنگ قهوای با رنگهای دیگر یکی از بهترین انتخاب ها بـرایشان است.


Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن