گوناگون

پرورش گل زبان مادر شوهر در منزل و معروف به سانسویریا

پرورش گل زبان مادر شوهر یا گیاه مار در آپارتمان

پرورش گل زبان مادر شوهر جز, گیاهان مار که به زبان مادر زن و مادر شوهر معروف هستند یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای مراقبت از خود هستند . این گیاه آبدار برای مبتدیان بسیار بخشنده و کامل است . در اینجا به مراقبت یک گیاه ماری در منزل خود می پردازیم  !
دمای زیاد آب و یخ‌بندان دوتا از معدود چیزهایی هستند که واقعا ً می‌توانند بر روی این گیاه تاثیر بگذارند . خاک مرطوب باعث پوسیدگی ریشه می‌شود . در مناطق جنوبی ایالات‌متحده , می ‌توان آن را در فضای باز کشت کرد ,

پرورش گل زبان مادر شوهر در منزل و معروف به سانسویریا

پرورش , رشد و مراقبت از گیاهان مار

چگونه گیاهان مار را بکاریم :
یک گلدان با یک سوراخ زه‌کشی در پایین انتخاب کنید . ظروف سفالی به خوبی برای گیاهان ماری کار می‌کنند , زیرا به خاک اجازه می‌دهند که راحت‌تر از گلدان‌های پلاستیکی خشک شود .
از مخلوط گلدان استفاده کنید . ترکیب گلدان که برای ” کاکتوس و گیاه ” طراحی شده‌است , ایده‌آل است , زیرا مقاومت بیشتری در برابر شدن با آب دارد .
وقتی گیاهان مار , آن‌ها را خیلی عمیق دفن نمی‌کنند . گیاه باید به بزرگی آن در ظروف قبلی کاشته شود .
انتخاب یک مکان در خانه
گیاهان مار , نور روشن و غیر مستقیم را ترجیح می‌دهند و حتی می‌توانند نور مستقیم خورشید را تحمل کنند . با این حال , آن‌ها همچنین در گوشه‌های سایه و سایر قسمت‌های کم‌نور خانه به خوبی رشد می‌کنند.
گیاه را در یک نقطه گرم با دمای بالای ۳۵ درجه فارنهایت ( 45 درجه سانتی‌گراد ) نگه دارید . در زمستان از این پنجره محافظت کنید . پرورش گل زبان مادر شوهر

پرورش گل زبان مادر شوهر  و آبیاری گیاهان ماری:

یکی از رایج‌ترین مشکلات پیش روی گیاهان مار ( و سایر گیاهان ) است . این گیاهان به خوبی خاک خیس را تحمل نمی‌کنند . برای جلوگیری از این کار, روش‌های آبیاری زیر را دنبال کنید :
زیاد آب ندهید . خاک را بیشتر خشک کنید .
نکته : دانستن زمان رسیدن به آب , فقط به چگونگی نگاه کردن سطح خاک بستگی ندارد . در عوض , با دقت انگشت خود یا چند اینچ چوبی را به خاک بچسبانید . اگر رطوبت یا رطوبت خاک را حس می‌کنید , آبیاری کنید .
آب از پایین گلدان , در صورت امکان . این باعث می‌شود ریشه‌ها به سمت پایین و عمیق رشد کنند و به تثبیت برگ‌های ضخیم و بلند کمک کنند .
در طول زمستان , در حالی که گیاه به طور فعال رشد نمی‌کند , آب کم‌تر از بهار و تابستان است .
مراقبت از گیاهان مار
برگ‌های بزرگ و پهن تمایل به جمع‌آوری گرد و غبار دارند و آن‌ها را با پارچه مرطوب به همان اندازه که مورد نیاز است خشک کنید .
در شرایط خوب , گیاهان مار پرورش دهندگان سریع هستند و ممکن است به هر سال تقسیم شوند .
در چشمه تقسیم و تقسیم می‌شوند. قسمتی شامل برگ‌ها و ریشه‌ها را ببرید و در گلدان با مخلوط گلدان تخلیه کنید .
اگر یک گیاه ماری بسته باشد ممکن است گاهی گل بزند . خوشه‌های گل سفید معطر و سبز در ارتفاعات بلند ظاهر می‌شوند .
آفات / بیماری‌ها
پوسیدگی ریشه‌ها یکی از شایع‌ترین بیماری‌های عفونی است.
اگر این اتفاق بیفتد , هر گونه برگ‌های پژمرده را بردارید و اجازه دهید گیاه بیش از حد معمول خشک شود . گیاهان ماری خاصیت ارتجاعی دارند و به طور معمول بازیافت می‌شوند . با این حال , اگر گیاه به مرگ ادامه دهد , آن را از گلدان بیرون بکشید , هر ریشه و برگ‌های پوسیده را دور بریزید و در خاک تازه بکارید .
انواع توصیه
گونه مار جعفری رایج‌ترین گونه‌های گیاهی است . برگ‌های سبز تیره با نوارهای افقی خاکستری مایل به سبز دارد .
برگ‌های طلایی رنگی در امتداد لبه زرد رنگ می‌شوند . فقط چند اینچ طول می‌کشد . این تنوع به نور روشن برای رشد خوب نیاز دارد .

پرورش گل زبان مادر شوهر در منزل و معروف به سانسویریا
برگ‌های باریک و باریک , نوارهای افقی سفید دارند و تا حدود ۱۰ متر طول دارند .
هوش و دانایی
گیاهان مار , همراه با گیاهان عنکبوت و سوسن سفید , در تمیز کردن هوا , حذف سموم مانند فرمالدهید , بسیار موثر هستند . با این حال , مطالعات بیشتر برای تعیین میزان واقعی قابلیت‌های این گیاهان مورد نیاز است .

یک گونه از گیاه مار بومی آفریقا , یک الیاف گیاهی قوی تولید می‌کند و زمانی برای شکار کردن رشته‌ها به کار می‌رود . به همین دلیل آن را ” زه کمان ” نیز می‌نامند . ”

مراقبت از گل لی لی صلح به نام دیگر گیاه صلح یا اسپاتی فیلوم

پیشنهاد سردبیر


Source link
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن