گوناگون

پرورش گل شفلرا گیاه آپارتمانی گیاهی همیشه سبز

پرورش گل شفلرا در منزلبا دستور العمل ساده

پرورش گل شفلرا نام گیاهی همیشه سبز است که معمولا با دو گونه سبز و ابلق شناخته می شود. شفلرا ابلق به گونه ای گفته می شود که رنگ برگهای آن دو رنگ است. این گیاه رشد آهسته ای دارد و تمام برگها بر روی ساقه اصلی بوجود می آیند. برگهای این گیاه پنجه ای شکل است که در ابتدا با سه برگچه شروع به شکل گیری می کند و در انتها تعداد برگچه ها می تواند تا 8 عدد هم اضافه شود. این گیاه به نور متوسط نیاز دارد و باید دقت کرد گیاه را زمانی آبیاری کنید که خاک آن خشک شده است.

چگونه می‌توان از گیاه شفلرا مراقبت کرد؟

مانند بسیاری از گیاهان دیگر ، گیاهان شفلرا  آن را بیش از حد مرطوب و یا بیش از حد خشک نمی‌کنند . در طول فصل رشد ، آوریل تا سپتامبر ، این کارخانه به آب بیشتری نیاز دارد تا زمانی که گیاه در حال رشد نیست . تنها گیاه را آبیاری کنید تا اولین قطرات آب را خشک کنید و با آب ولرم انجام دهید . در طرف دیگر ، خاک را لمس کنید تا مطمئن شوید که خشک نشده است. خاک خشک نیز ممکن است با برگ‌های قهوه‌ای‌رنگ نشان داده شود .

گیاهان شفلرا  نور متوسط را ترجیح می‌دهند ، به این معنی که باید در نور روشن نگهداری شوند ، اما نور نباید مستقیم باشد .
گیاه شفلرا  باید در بهار و پاییز ، ۱ تا ۲ بار در هفته بارور شود . پس از تعویض ، حدودا ً هشت هفته صبر کنید تا بارور سازی شود . از اواخر تابستان تا پاییز ، گل‌های کوچک ممکن است روی گیاه شکل بگیرند ، اما بسیار نادر است !

آیا گیاه شفلرا سمی است ؟

شیره گیاه شفلرا حاوی کریستال‌های کربنات کلسیم است که اگر با برگ‌ها تماس پیدا کنید می‌تواند باعث عصبانیت شدید پوست شود . هنگام رسیدگی به کارخانه ممکن است بخواهید دستکش بپوشید تا از عصبانیت جلوگیری کنید . گیاه عاقلانه نیست چون می‌تواند موجب استفراغ ، بی‌حسی دهان و عوارض جانبی دیگر شود .
گیاه شفلرا برای سگ‌ها و گربه‌ها سمی است . نشانه‌هایی که حیوان خانگی شما ممکن است بخورد ، دهان ، لب و سوزش زبان ، آب دهان بیش از حد ، دشوار بلعیدن و استفراغ است . اگر گیاه را جویده شده باشه و یا حدس بزنید که حیوان خانگی تان این کار را انجام داده‌است ، لطفا ً با یک متخصص پزشکی تماس بگیرید .

چگونه گیاه شفلرا  را تکثیر کنیم؟

چندین روش برای انتشار گیاه شفلرا وجود دارد . شما می‌توانید از دانه‌ها یا برگ و قلمه زدن ساقه استفاده کنید . اگر شرایط درست باشد ، ریشه دهی باید نسبتا ً سریع رخ دهد ، بیشتر با روش برش .
برای استفاده از برگ‌ها برای انتشار ، برگ‌هایی را انتخاب کنید که سالم و قوی باشند . دقت کنید که the را نگه دارید چون این بخشی از برگ است که ریشه آن را تشکیل می‌دهد. هنگامی که برگ از گیاه مادر جدا می‌شود ، یک سانتیمتر در خاک قرار می‌گیرد و به زودی ریشه می‌گیرد .
برش هایی باید 6تا 9 سانتی متر باشد ، زمانی که از بهار تا اوایل تابستان و درست زیر یک گره خورده می‌شوند . برش ⅓ تا نصف طول خود را در خاک بکارید و آن را در نور غیر مستقیم نگه دارید .
هنگامی که گیاهان جدید تقریبا ً ۱۰ سانتی متر رشد می‌کنند ، می‌توانند بارور شوند .
هرس شفلرا  و پرورش گل شفلرا 
بهتر است که گیاهان شفلرا را در فصل بهار هرس کنید، اما باید همیشه مراقب گیاه باشید تا بتوانید قطعات بیمار یا پایین را حذف کنید . اتفاقی که اتفاقی و استراتژیک منجر می‌شود به جوانه‌های تازه کمک خواهد کرد تا توسعه پیدا کنند .

پرورش گل شفلرا گیاه آپارتمانی گیاهی همیشه سبز

پرورش گل شفلرا

 

اگر گیاه شما برگ‌های خود را از دست بدهد , خاک ممکن است خیلی مرطوب باشد و یا برعکس , خیلی خشک باشد . علاوه بر این, اگر به دفعات گیاه خود را در اطراف حرکت دهید یا آن را در معرض سرمای شدید یا گرم قرار دهید , ممکن است برگ‌های خود را نیز بیاندازد .

به غیر از رها کردن برگ‌ها , گیاهان تراریخت ممکن است با مشکلات دیگری مواجه شوند . آبیاری بیش از حد ممکن است منجر به پوسیدگی ریشه شود که توسط برگ‌های زرد , یک بوی فاسد و یا ریشه‌های سیاه نشان‌داده شده‌است . اگر گیاه شما پوسیدگی ریشه دارد , ریشه‌های فاسد شده را بردارید و گیاه را در خاک تازه بکارید .

آفات همچنین ممکن است مشکلاتی برای گیاهان دارویی داشته باشند . حشرات مقیاس از شیره گیاه خوار تغذیه می‌کنند و ماده‌ای چسبناک بنام ” عسلک ” باقی می‌گذارند . این آفت‌های کوچک و گرد می‌توانند رشد گیاهان وحشی را محدود کنند و برگ‌ها را زرد کنند .
شته‌ها و شته‌ها ممکن است در نتیجه رشد ناقص ظاهر شوند . اسپری کردن آن‌ها با آب و یا پاک کردن برگ‌ها با الکل , گیاه شما را از این آفت خلاص خواهد کرد .
کمبود آب می‌تواند منجر به هجوم کنه‌های تارتن شود . کنه‌های تارتن در زیر برگ‌ها پنهان می‌شوند و اغلب شبکه‌های ریز بین ساقه‌ها را تشکیل می‌دهند . شما می‌توانید این کرم‌ها کوچک و بیضی را با پاشیدن آب صابون روی گیاه حذف کنید .
اگر هوا گرم و خشک باشد , هجوم ملخ‌ها ممکن است توسعه یابد . تریپس پس از مکیدن مواد مغذی از گیاه , علایم مکش را روی برگ‌ها باقی می‌گذارد . هر گیاه آلوده را جدا کرده و با آب‌گرم بشویید .

مراقبت از گل پوتوس گیاه محبوب بسیار ساده و آسان برای رشد

پیشنهاد سردبیر


Source link
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن