برنامه ریزی برای موفقیتچگونه موفق شویمموفق شدن در سال جدیدموفقیت در سال جدیدیادبگیر

چگونه برای موفقیت در سال جدید برنامه ریزی کنیم؟

موفقیت چیزی است که همه انسان ها به دنبال آن هستند. همه ما دوست داریم موفق و شاد باشیم و بتوانیم از زندگی خود لذت ببریم. حس رضایت درونی ما به این بستگی دارد که تا چه میزان موفق هستیم. موفقیت البته چیزی نسبی است و هر کدام از ما به شکلی خود را موفق می دانیم. یکی با داشتن درآمدی متوسط و ازدواجی خوب خود را موفق می داند و دیگری بدون میلیاردها تومان پول هرگز نمی تواند خود را موفق بداند. این تفاوت ها از نوع بلندپروازی و جاه طلبی ما ناشی می شود. اما چطور می توان برای موفقیت در سال جدید برنامه ریزی نمود؟

شروع سال جدید همیشه سرگرم کننده و هیجان انگیز می باشد. این نشانگر یک شروع و آغاز کردن تازه است.سال جدید می تواند سالی زیبا و پر از موفقیت برای همه باشد. درست است که فعلا اوضاع جهان تغییر کرده است اما به زودی همه چیز به روال سابق برمیگردد.

همه ما البته واضح است که اهدافی را در ذهن خود داریم که دوست داریم به آنها برسیم و به این ترتیب احساس موفقیت کنیم. حال سال تازه آمده است و می تواند فرصتی مناسب باشد تا از نو همه چیز را برنامه ریزی کنیم. اما چگونه؟ چگونه باید به اهداف خود برسیم؟ چگونه باید به سمت آنها حرکت کنیم. اگر هدف بزرگ باشد مسیر هم سخت خواهد بود . در این متن ما می خواهیم به شما کمک کنیم تا بتوانید با انجام کارهایی به سمت اهداف خود حرکت کنید و به موفقیت برسید.

در زیر چندین کار وجود دارد که می توانید برای اطمینان از داشتن سالی موفق و برنامه ریزی برای رسیدن به اهدافتان انجام دهید:

1.آنچه را که سال گذشته اتفاق افتاده یا اتفاق نیفتاده نداده است را مروری سریع کنید و سپس آن را رها کنید

سال قبل را مروری سریع کنید و سپس آن را کنار بگذارید و رها کنید. با شروع سال جدید ، می توانیم ذهن خود را برای کارها و موفقیت های جدید تنظیم کنیم. اگر سال قبل عالی ، عالی بود حالا دیگر سوار موج سال تازه  شوید و اهداف جدیدی تعیین کنید تا بتوانید رشد خود را هم چنان ادامه دهید. یادتان باشد پیش از رهایی سال پیشین مروری بر آن داشته باشید.

سعی کنید بفهمید نقاط ضعف و قوت خود را در سال پیش بفهیمد. آن نقاط ضعف را در سال جدید برطرف کنید و با قدر به پیش بروید. سال گذشته پر از تجربه هایی عالی و درس هایی زیبا هستند که اگر خوب به آنها دقت کنید می توانند چراغ راه شما در مسیر سال جدیدتان باشند.

پس از مرور سال پیش مجدداً اهداف جدیدی برای خود تعیین کنید .انرژی تان را روی آنها بگذارید و نقاط عطف جدیدی را تنظیم کنید. کلید موفقیت شما این است که  به جای این که به طور مداوم به عقب و گذشته بنگرید ، به جلو حرکت کنید.

“سال جدید مانند فصل های یک کتاب در انتظار ما است ، منتظر است که نوشته شود. ما می توانیم با نوشتن اهداف به نوشتن آن داستان کمک کنیم. ” ملودی بتی

چگونه برای موفقیت در سال جدید برنامه ریزی کنیم؟

2.فضای اطراف خودتان را سبک کنید

بسیاری از افراد برای خلاص شدن از موارد ناخواسته در اواخر سال، خود را از شر آنها خلاص می کنند و آنها را دور می ریزند . این کاری عالی است و یک شروع  خوب است. آخرین بار کی خانه خود را تمیز کرده اید؟ یکی از بهترین هدایایی که من می توانم به خودم بدهم خلاص شدن از شر همه ی چیزهای غیر ضروری در خانه من است.

خانه شما پناهگاه شما است. مکانی است که برای استراحت  و شارژ مجدد به آنجا می روید. این جایی نیست که شما بخواهید زندگی پر استرس تان را به شما یادآوری کند.

مقالات 8 سال پیش، لباس های 2 سال قبل و چیزهای غیرضروری را از خانه خود جمع کنید چون به آنها هیچ احتیاجی پیدا نخواهید کرد. وقتی این کارها را انجام دهید احساس می کنید وزنتان کم شده است و احساس سبکی و آرامش می کنید.

3.با منابع مالی خود واقعی رفتار کنید

. مشکلات مالی یکی از ساده ترین کارهایی است که می توان از آنها جلوگیری کرد. مطمئن شوید همه چیز به صورت ماهیانه مورد مراقبت قرار می گیرد. به عنوان مثال  شما باید بدانید چه چیزی بیرون می رود ، چه چیزهایی وارد خانه شما می شود و چه چیزهایی را برای آینده نیاز دارید.

4- برای دستیابی به اهداف مبهم خود برنامه ریزی کنید

بیشتر افراد تمایل بخاطر بزرگی هدفی که می خواهند به دست بیاورند ، همان ابتدا دچار حس کم آوردن می کنند یا متوقف می شوند. بهترین کاری که می توانید برای حرکت به جلو انجام دهید این است که از خود بپرسید ، گام عملی بعدی که می توانم بردارم چیست؟ شما باید بدانید که گام بعدی که قرار است بردارید چه چیزی است؟آیا باید با کسی تماس بگیرید؟ باید به کسی ایمیل بزنید؟ باید چیز خاصی را بخرید و غیره. هر وقت احساس می کنید احساس غرق شدن یا راکد ماندن می کنید ، قدمی به عقب بردارید و بعد ببینید حالا چه کاری می توانید انجام دهید تا به سمت هدفتان حرکت کنید.

5.مطالعه کردن را فراموش نکنید

این مورد بسیار مهمی است که می تواند به شما بسیار کمک کند. همواره سعی کنید مطالعه داشته باشید و از مطالب آپدیت و جدید دنیای اطراف خود با خبر باشید. با خواندن کتاب، نقاط ضعف و قوت درونی خود را بهتر بشناسید و به سمت اهداف خود حرکت کنید.

6.اهداف بسیار بزرگ و خیالی برای خودتان ترسیم نکنید

اهداف شما باید عاقلانه و با توجه به توانایی های شما باشند. عده ای اما خلاف آن را توصیه می کنند و می گویند تا می توانید بلندپروازی کنید و هر چه دوست دارید از کائنات بخواهید. بگذارید به شما بگویم که شما در دنیای واقعی زندگی می کنید. در دنیای واقعی جادو و معجزه وجود ندارند. البته کارهای خارق العاده می توانند اتفاق بیفتند اما این در صورتی است که شما نهایت تلاش خود را بکنید. بلندپروازی بیش از حد می تواند موجب ناامیدی سریع شما شود. اهداف سالیانه شما باید متناسب با توانایی مالی و هوشی شما باشند. اگر هدف بسیار بزرگی در سر دارید باید آن را برای کل زندگی خود ترسیم کنید.

7.به برنامه ریزی خود متعهد بمانید

فرض کنید برای سال جدید تعیین کرده اید که زبان جدیدی را یاد بگیرید. مهم ترین کار این است که به برنامه ریزی خود برای یادگیری زبان پایبند باشید و به آن متعهد بمانید. اگر بخواهید مدام بهانه ای بیاورید و از زیر برنامه هایتان شانه خالی کرده و فرار کنید به هیچ جایی نخواهید رسید. موفقیت در ازای تلاش و کوشش بدست می آید. شما باید اهداف خود را دنبال کنید و به برنامه ریزی خود عمل کنید. برنامه ای که به آن عمل نشود چه فایده ای دارد. پس متعهد ماندن به برنامه خود را فراموش نکنید تا بتوانید سالی پر از موفقیت داشته باشید.

موفقیت به طور تصادفی اتفاق نمی افتد . موفقیت چیزی عمدی است که از طریق برنامه ریزی بدست خواهد آمد. سال موفقی که می خواهید داشته باشید و به کسی که می خواهید تبدیل شوید با تعیین اهداف اتفاق نمی افتد بلکه با اقدام و عمل کردن انجام می شود. موفقیت داشتن این شجاعت است که روز به روز و لحظه به لحظه تا رسیدن به هر هدفی پابرجا و ثابت قدم باشید.

 

8.روابط عاطفی خود را بهبود بخشید

روابط عاطفی با دیگران نقش تعیین کننده ای در موفقیت های ما دارند. داشتن روابط سالم و شاد با همسر یا خانواده می تواند به ما حس رضایت درونی ببخشد. در سال جدید سعی کنید تا روابط خوب و مناسبی با اطرافیان و عزیزان خود داشته باشید. از استرس و تنش بپرهیزید و همواره آرامش ذهنی خود را در اولویت قرار دهید.

9.اهداف خود را بنویسید

حتما این کار را انجام دهید. نوشتن اهدافتان باعث می شود تمرکز بیشتری روی آنها داشته باشید. دیگر آنها را فراموش نخواهید کرد چون همواره روبروی چشمان شما هستند. آنها را در دفترچه ای یادداشت کنید و هر روز به سراغشان بروید و بنویسید برای رسیدن به آنها چه کرده اید. برای رسیدن به موفقیت، نوشتن اهداف کاری مهم است.

10.با دیگران مشورت کنید

مشورت کردن با آدم های موفق را فراموش نکنید. شما می توانید از علم و دانش آنها در رسیدن به موفقیت بهره بگیرید. از آنها بپرسید که چگونه باید اهداف را برنامه ریزی کنید. از آنها بپرسید چگونه باید استرس و نگرانی خود را مدیریت کنید.این کار باعث می شود تا شما در تجربه عملی آنها شریک شوید .

11.تسلیم نشوید و ادامه دهید

گاهی اوقات شرایط در رسیدن به موفقیت و تحقق اهداف به گونه ای است که شما را سرخورده و ناامید می کند ولی شما نباید تسلیم شوید و به حرکت خود ادامه دهید. یادتان باشد مسیر موفقیت پر از فراز ونشیب است و شما باید به خود ایمان داشته باشید.

12.ماهانه کارها و برنامه ریزی خود را مرور کنید

برای موفقیت در سال جدید پس از پایان هر ماه بنشینید و بررسی کنید آیا در مسیر درست قرار دارید. اگر نیاز دارید می توانید در برنامه ریزی خود تغییراتی را اعمال کنید. نقاط ضعف و قوت خود را بنویسید و دوباره روی هدف متمرکز شوید.

13.از هم نشینی با آدمهای منفی گرا پرهیز کنید

این انسان ها مدام به همه چیز به شکلی منفی می نگرند. هر چیزی را از دریچه سیاهی و زشتی می نگرند. سعی کنید از آنها فاصله بگیرید چون به شما حس ناامیدی می بخشند. آنها مدام در گوش شما می گویند که رسیدن به این هدف یا آن هدف خیلی دشوار است و بهتر است فراموشش کنی و بدین ترتیب انرژی شما را برای تمرکز روی هدف کم می کنند.

14.از خداوند به خاطر نعمت هایش متشکر باشید

ممکن است شما در زندگی تان خیلی چیزها نداشته باشید اما خوب خیلی از نعمت ها نیز به شما داده شده است و باید قدردادن و شکرگذار بود. وقتی که شکرگذار باشید انرژی های مثبتت و زیبا به سوی شما می آیند و به شما برای رسیدن به موفقیت انرژی می بخشند. شکرگذار بودن به معنی راضی بودن به وضعیت فعلی نیست بلکه به معنی این است که قدر نعمت هایی که در اختیارمان هست را بدانیم و بوسیله آنها برای تبدیل شدن به انسانی بهتر و موفق تر تلاش کنیم.

15.هر از گاهی کارهای نو و خلاقانه انجام دهید

حس رضایت گاهی اوقات با انجام کارهای تازه و زیبا پدید می آید. برای همسرتان یا نامزد خود نامه ای عاشقانه بنویسید یا به دل کویر بروید و یک شب را در آنجا بمانید. از این نوع کارها بسیار زیاد هستند و باعث حس طراوت و زیبایی درون شما می شوند.

16.از هدر دادن وقت بپرهیزید

وقت باارزشترین چیزی است که در اختیار آدمی می باشد. سعی کنید از آن بهترین استفاده را بکنید. وقت خود را انجام کارهای بیهوده مانند گشتن بیش از حد در فضای مجازی، بازی های رایانه ای، تفریحات زیاد و دیگر مسائل تلف نکنید. به جای آن سعی کنید تا از وقت خود برای ورزش، کتاب خواندن، دیدن سریال ها و فیلم های زیبا ، معاشرت با افراد مثبت اندیش، برنامه ریزی صحیح و مناسب و بالا بردن علم خود استفاده کنید.

چگونه برای موفقیت در سال جدید برنامه ریزی کنیم؟

17.مواظب بدن خود باشید

بدنتان باید همواره پر از انرژی باشد تا بتواند برای رسیدن به موفقیت تلاش کند. از خوردن غذاهای بسیار چرب بپرهیزید و سلامت بدن خود را در اولویت بگذارید. به اندازه کافی بخوابید و شب ها را بیدار نمانید.

18.اگر نتوانستید به هدفتان برسید دنیا به پایان نرسیده است

این نکته بسیار مهم را فراموش نکنید که با نرسیدن به بعضی اهداف خود دنیا به پایان نرسیده است. شما باز هم فرصت خواهید داشت تا دوباره تلاش کنید. انسانهای بسیار زیادی بوده اند که در اوایل راه به موفقیت دست نیافته اند اما بعدها توانسته اند از آن شکست ها پلی برای پیروزی بسازند.

سخن آخر موفقیت در سال جدید

حرف آخر این که به توانایی ها و استعدادهای خود برای داشتن سالی پر از موفقیت و شادکامی ایمان داشته باشید. نترسید و بدانید خداوند با شماست. ایمان و باور قلبی به رسیدن می تواند هر چه زودتر شما را به اهدافتان برساند و طعم شیرین موفقیت را به شما بچشاند.

بیشتر بخوانید:

ورزشکاران کرونایی

بازیگران هالیوود با تست کرونای مثبت

 

منابع:

https://thriveglobal.com/stories/8-simple-rules-to-be-successful-in-the-new-year/

http://howtobehappy.guru/10-tips-on-how-to-be-successful-on-your-new-year-resolutions/

https://addicted2success.com/life/5-things-you-can-do-to-ensure-a-successful-year/

https://www.success.com/44-ways-to-kick-start-your-new-year/

var loaded = false; var loadFB = function() { if (loaded) return; loaded = true; (function (d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "http://connect.facebook.net/fa_IR/sdk.js#xfbml=1&version=v3.0"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk')); }; setTimeout(loadFB, 0); document.body.addEventListener('bimberLoadFbSdk', loadFB); })();


Source link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن