اسرار خانه داری

چگونه کارهای خانه را سریع انجام دهیم قبل از آمدن مهمان

چگونه کارهای خانه را سریع انجام دهیم قبل از آمدن مهمانچگونه کارهای خانه را سریع انجام دهیم قبل از آمدن مهمان

 

یکی از دغدغه های ما تمیز کردن سریع خانه است مخصوصا وقتی قرار است مهمان بیایـد و خانه نامرتب است. مضطرب نشویـد و سریع به خودتان مسلط شویـد و شروع به تمیز کردن خانه تان کنیـد با راهکارهایی که در بخش زیر به آن اشاره کرده ایم.

 

 جارو کردن فضای بیرون خانه

حیاط جلویی و مناطق ورودی خانه ابتدایی ترین بخش هایی هستنـد که مهمان ها با آن مواجه می شونـد، به همین دلیل نیز نیاز دارنـد که مرتب و تمیز باشنـد. جاروی خود را برداریـد و به سراغ این بخش ها برویـد. سعی کنیـد با کمک گرفتن از یک شلنگ آب نیز این فضا را به طور کامل شسته و تمیز نماییـد.

چگونه کارهای خانه را سریع انجام دهیم قبل از آمدن مهمان

 چیکار کنم خانه م همیشه مرتب باشد

تمیز کردن درب جلویی

بهترین راه برای این مورد استفاده از ترکیب آب گرم و چنـد قطره صابون است. با کمک یک دستمال جلوی درب را به طور کامل تمیز کنیـد. سعی کنیـد برای فضاهای اطراف دستگیره در از اسکراب و یا شوینـده هایی قوی تر استفاده نماییـد. یادتان باشد به بخش هایی که در معرض آلودگی های بالا هستنـد نیز توجه داشته باشیـد. اگر درب خانه تان شیشه ای است می توانیـد برای تمیز کردن آن از ترکیب سرکه و آب استفاده کنیـد تا لکه ها و اثر انگشتان را بتوانیـد به راحتی پاک کنیـد.

 

مرتب کردن ورودی خانه

آستین ها را بالا بزنیـد و شروع کنیـد. کفش هایی که همیشه بیرون هستنـد و بخش ورودی خانه شما را شلوغ جلوه می دهنـد برداریـد و آنها را در کمد و یا جاکفشی قرار دهیـد. اگر عجله داریـد می توانیـد کفش ها را به اتاق ببریـد و درب اتاق را ببنـدیـد. حالا وقت آن می رسد که کف بخش ورودی خانه را مرطوب کرده، تی بکشیـد و گرد و غبارهای آینه و سطوح این بخش از خانه را بزداییـد.

چگونه کارهای خانه را سریع انجام دهیم قبل از آمدن مهمان

 خونه م داغونه حوصله تمیز کاری نـدارم

مرتب کردن به هم ریختگی های بخش های پر رفت و آمد

یک سبد لانـدری برداریـد و وسایلی که باعث شلوغ شدن خانه می شونـد را درون آن قرار دهیـد، چیزهایی مثل اسباب بازی ها، نامه های کم اهمیت و… سعی کنیـد تا جای ممکن این وسایل جزئی را از چشم مهمان ها دور کنیـد. لازم نیست برای این کار به دنبال وسیله عجیب و غریبی باشیـد، تنها یک سبد رخت شوی خانه کافی است تا به هدفتان برسیـد. با این روش می توانیـد فضای خانه تان را در عرض یک ساعت تمیز و مرتب کنیـد.البته بهتره سعی کنیـد هر چیزی را که از آن استفاده می کنیـد آن را در جای خود قرار دهیـد

 

 تی کشیـدن کفپوش آشپزخانه و خانه

کفپوش آشپزخانه معمولا در معرض آلودگی های بسیاری قرار دارد، چیزهایی مثل لکه های غذا و… شما می توانیـد با کمک یک تی مرطوب و یک مایع تمیز کننـده به راحتی از شر این آلودگی ها خلاص شویـد. برای اینکه خیالتان راحت شود می توانیـد از یک سطل آب کمک بگیریـد و سطح زمین را به خوبی تمیز کنیـد. حالا اجازه دهیـد که به طور کامل خشک شود.

با یک بخارشو، تی کف خانه را برق بینـدازید.کف زمین یکی از مهم ترین بخش های خانه می باشد و بایـد به تمیزی آن اهمیت بسیار زیادی بدهیـد سعی کنیـد با تمیز کردن آن به خانه خود رنگ و لعاب بهتری بدهیـد و بیشتر به چشم دیگران بیاینـد.

چگونه کارهای خانه را سریع انجام دهیم قبل از آمدن مهمان

مرتب کردن آشپزخانه

مرتب کردن آشپزخانه

جاهایی مثل اپن و گاز را سریع دستمال بکشیـد. ظروف شسته شده را سرجای خود قرار دهیـد. ظرف‌های کثیف داخل سینک را شسته یا آن‌ها را داخل ماشین‌ظرفشویی قرار دهیـد. خالی بودن سینک، باعث می‌شود آشپزخانه تمیز به نظر برسد. برای از بین رفتن لکه‌های آب، سینک را با دستمال خشک کنیـد.

 

 از بین بردن بوی بد آشپزخانه

یکی از مشکلات رایج در آشپزخانه، وجود بوی بد آن است. بوی بدی که از انواع و اقسام غذاهای پخته شده در آشپزخانه به مشام شما می رسد بایـد هر چه زودتر برطرف شود. برای این کار کاسه ای برداریـد و در داخل آن سه قاشق غذاخوری سرکه و یک فنجان آب را ترکیب کنیـد و آن را برای چنـد دقیقه بر روی اجاق گازتان بجوشانیـد. سرکه موجود در این محلول می توانـد بوی بد محیط را جذب کنـد و هوای آشپزخانه را تمیز نمایـد.

چگونه کارهای خانه را سریع انجام دهیم قبل از آمدن مهمان

 برای تمیز کردن خانه از کجا شروع کنیم

جارو کشیـدن مبلمان

قطعا سطح مبلمان و کاناپه شما دارای آلودگی، گرد و خاک و موی حیوان خانگی تان است. برای حل این مسئله بایـد به سراغ جاروبرقی و یا رول های مخصوص برویـد و سطح مبلمان را تمیز نماییـد. سعی کنیـد تمامی سطوح مبل و کوسن های آن را به طور کامل جارو بکشیـد.کوسن‌های روی مبل‌ها را بردارید و به آن‌ها حجم دهید. این کار بیشتر از چیزی که فکر می‌کنید منزل شما را مرتب نشان می‌دهد.

 

 تمیز کردن فضای حمام

بایـد این را بدانیـد که فضای حمام و سرویس بهداشتی جزء پربازدیـدترین بخش های خانه هستنـد، به همین دلیل هم بایـد از تمیز بودن آنها مطمئن شویـد. ا تمیز کردن آینه و شست وشوی سریع سرویس‌ بهداشتی، اگر جایی کثیف به نظر می‌رسد، آن را تمیز کنیـد، برای پاک کردن سطوح این فضا می توانیـد از پارچه های میکروفیبر استفاده کنیـد و میکروب ها را از بین ببریـد. برای تمیز کردن روشویی حمام نیز از محلول آب و سرکه استفاده کنیـد و سطح آینه را نیز به طور کامل پاک نماییـد. هر گونه وسایل شخصی را از این بخش از خانه برداریـد و در جاهای به خصوصی قرارشان دهیـد.

چگونه کارهای خانه را سریع انجام دهیم قبل از آمدن مهمان

نکات تمیزی خانه

 گردگیری سطوح

یکی از مهم ترین اقدامات آماده کردن خانه برای مهمان ها گردگیری سطوح است. برای این کار دستمال مناسبی را برداریـد و به سراغ سطوحی مثل میزها، قفسه ها و… برویـد. سعی کنیـد تمامی گرد و غبارهای سطوح را با دقت پاک کنیـد.

 

تمیز کردن فرش ها

یکی از معضلات در رابطه با فرش های خانه آن است که می تواننـد در مواقع بسیاری بوی بدی از خود ساطع کننـد. برای حل این مسئله می توانیـد از جوش شیرین استفاده کنیـد و مقداری از آن را بر روی فرشتان بریزیـد و یک ربع صبر کنیـد. حالا با کمک جارو برقی جوش شیرین های روی فرش را به طور کامل پاک کرده و فرش را جارو نماییـد.

چگونه کارهای خانه را سریع انجام دهیم قبل از آمدن مهمان

چیکار کنم خونه تمیز باشه

اتاق خواب را فراموش نکنیـد

با صاف کردن ملحفه تخت و مرتب کردن بالش‌ها، ظاهر مرتبی به آن دهیـد. اگر فرصت داریـد کشیـدن روتختی را که با آن اتاق‌خواب بسیار مرتب به نظر خواهد رسیـد، فراموش نکنیـد.لباس‌های کثیف را داخل سبد لباس بریزیـد و کشوهای نیمه باز را به حالت اول برگردانیـد. قرار دادن وسایل ریز و کوچک کنار تخت، یک عادت است. با سر جای خود قرار دادن آنها در هر روز، مانع جمع شدن و مشکل‌ساز شدن شان شویـد. در مورد اتاق‌خواب در همین حد کافیست.

 

کلام آخر

با رعایت نکاتی که در بالا به آن اشره کردیم دیگر نگران آمدن مهمان نباشیـد. خیلی سریع می توانیـد با این روش ها خانه تان را مرتب کنیـد. سعی کنیـد برای این کار اعضا خانواده راهم مشارکت دهیـد تا هرچه سریع تر کارهایتان تمام شود و فشار کار رو دوش یک نفر نباشد.


Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن