بدنسازی و تناسب اندام

14 تمرین هوازی جالب و آسان غیر از دویدن

14 تمرین هوازی جالب و آسان غیر از دویدن14 تمرین هوازی جالب و آسان غیر از دویدن

وقتی بیشتر افراد به تمرینات هوازی (قلبی و عروقی) فکر می کنند، اولین فعالیت هایی که به ذهن خطور می کند دویدن، دوچرخه سواری یا شنا است. بله، این روش های خوبی برای بالا بردن ضربان قلب شما است، اما همه از آنها لذت نمی برند. ورزش های هوازی (کاردیو) باید بخشی اساسی از سبک زندگی سالم شما باشد. خوشبختانه، هیچ رویکرد واحدی وجود ندارد.

اگر می خواهید تمرینات هوازی (قلبی و عروقی) را در برنامه تمرینی خود بگنجانید، از دوندگانی که در اطراف محله خود می بینید، نترسید. تمرینات لازم نیست که ساعت ها صرف تردمیل شود. روش های سرگرم کننده و خلاقانه زیادی برای تمرینات هوازی و در واقع لذت بردن از آن وجود دارد.

14 تمرین هوازی جالب و آسان غیر از دویدن

معرفی ورزش هوازی

درجه اول چرا در به کاردیو نیاز دارید؟

کاردیو به عنوان هر نوع ورزش تعریف می شود که ضربان قلب شما را بالا می برد و آن را برای مدت طولانی بالا نگه می دارد. دستگاه تنفسی شما سریع تر و عمیق تر و کار بیشتری خواهد کرد. رگ های خونی شما تقویت می شود تا اکسیژن بیشتری به عضلات شما وارد شود و بدن شما مسکن های طبیعی (اندروفین) را آزاد می کند.فواید جسمی و روحی این نوع ورزش به نظر بی خد و مرز است.

مدیریت وزن : منابع قابل اعتماد مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) می گویند شواهد علمی گسترده ای وجود دارد که نشان می دهد 150 دقیقه قلبی با شدت متوسط در هفته به شما کمک می کند وزن خود را در طول زمان مناسب نگه دارید.

جلو گیری از بیماری های قلبی: تحقیقات نشان داده است انجام تمرینات منظم هوازی می تواند به پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی کمک کند، که میزان 31 درصد از مرگ ها درجهان در سال 2012 محاسبه شده است

بهبود خلق و خوی: احتمالاً برای شما جای تعجب دارد، اما تحقیقات بیان می کنند که ورزش هوازی در بهبود روحیه شما و افزایش شادکامی شما نقشی اساسی دارد. کاردیو تولید آن دسته از مسکن های حساس را که اندورفین نامیده می شوند را افزایش می دهد.

زندگی طولانی تر: درمانگاه ها نشان می دهد افرادی که مرتباً ورزش هوازی را انجام می دهند طولانی تر زندگی می کنند.

 

ورزش هوازی که شما می توانید انتخاب کنید

بیرون از جهار چوب فکر کنید و با این گزینه های سرگرم کننده، چیز جدیدی را امتحان کنید. نکته اصلی چسبیدن به هر برنامه تمرینی موفق، کشف فعالیتی است که از آن لذت می برید.وقتی یک تمرین را که دوست دارید را پیدا کنید، آنقدر سرگرم کننده خواهد بود که به شما یادآوری می کندکه شما در حال بهبود سلامتی خود هستید!

14 تمرین هوازی جالب و آسان غیر از دویدن

لیست ورزش های هوازی

1-طناب زدن

احتمالاً ، شما از کلاسچهرم به بعد دیکر طناب نزدید. اگر اینگونه است ، به امروز بروید و طناب بزنید! این شکل ار تمرینات هوازی را می توان تقریبا در هر جایی انجام داد. لیست آهنگ های مورد علاقه خود را آماده کنید و به پیکار بروید. طناب در کوله پشتی، چمدان یا کیف  به راحتی جای می گیرد و به شما کمک می کند تا هر وقت اوقات فراغت داشته باشید این کار را انجام دهید ، 150 دقیقه ورزش در هفته کافیست.

14 تمرین هوازی جالب و آسان غیر از دویدن

تمرینات هوازی بانوان

2-رقصیدن

رقصیدن یک راه عالی و پر نشاط  برای بالا بردن ضربان  قلب است. ممکن است فکر کنید که رقص فقط محدود به کلاس است ، اما چه چیزی شما را از این دور می کند که به سادگی از اتاق خود آهنگ ها پخش کنید و به هر صورتی که هست برقصید.

14 تمرین هوازی جالب و آسان غیر از دویدن

3-ورزش هدفمند

شاید خودتان را به عنوان “یک شخص ورزشکار” تصور نکنید ، اما  لیگ های ورزشی بزرگسالان وجود دارد که مملو از افراد دقیقا مانند شما است – افرادی که می خواهند از آن لذت ببرند و سالم باشند. برای فوتبال، فوتسال، بسکتبال، والیبال یا هر آنچه که به خیال شما مناسب باشد ثبت نام کنید. دویدن در یک میدان برای افزایش ضربان قلب شما تضمین شده است. انجمن خود را برای لیگ های ورزشی غی رقابتی بررسی کنید. شاید حتی وقتی در آن محیط هستید دوستان جدیدی پیدا کنید.

14 تمرین هوازی جالب و آسان غیر از دویدن

4-راه رفتن سریع

لازم نیست که یکی از پیاده رونده های سریع باشید تا از مزایای این ورزش استفاده کنید. به بیرون بروید (یا اگر هوا بد است، تردمیل) و سرعت را انتخاب کنید.

14 تمرین هوازی جالب و آسان غیر از دویدن

5-شنا

این شکل از ورزش کم فشار راهی عالی برای بالا بردن ضربان قلب شما در ضمن محافظت از مفاصل است. اگر کاملاً به مهارت شنا خود اطمینان ندارید،به منطقه کم عمق تر بروید و چند دور بزنید. این نه تنها پاهای شما را درگیر می کن ، بلکه شکم شما را نیز درگیر خواهد کرد.

14 تمرین هوازی جالب و آسان غیر از دویدن

6-بوکس

همه ما نمی توانیم بوکسور ماهر باشیم، اما هرکسی می تواند برای سلامتی از بوکس استفاده کند. فقط 30 دقیقه بوکس می تواند به شما در سوزاندن 400 کالری کمک کند.

14 تمرین هوازی جالب و آسان غیر از دویدن

7-ترامپولین

اگر در حیاط خلوت خود یک ترامپولین بزرگ و پرزرق و برق دار دارید، عالی است. پریدن و بازی کردن در اطراف نه تنها برای شما خوب است بلکه سرگرم کننده است!اگر ترامپولین بزرگی ندارید، برای نگه داشتن در آپارتمان می توانید یک ترامپولین جمع و جوراستفاده کنید. پخشآهنگهای مورد علاقه خود و پریدن روی آن می تواند مؤثر باشد.

14 تمرین هوازی جالب و آسان غیر از دویدن

8-دوچرخه سواری

روش های زیادی برای جا دادن این نوع ورزش در روز وجود دارد. در سفر بعدی خود به فروشگاه مواد غذایی، ماشین خود را با دوچرخه تعویض کنید. در سفر بعدی خود به سالن ورزشی، همچمین می توانید در خانه از دوچرخه ثابت استفاده کنید و با آهنگ های مورد علاقه تا نهایت لذت را ببرید

14 تمرین هوازی جالب و آسان غیر از دویدن

بهترین ورزش هوازی

9-پیاده روی در طبیعت

عاشق فضای بیرون هستید؟ پیاده روی ممکن است بلیطی برای افزایش سلامتی شما باشد. حرکت در محیط به بیرون نه تنها آمادگی قلبی عروقی شما را افزایش می دهد بلکه باعث بهبود شرییط روحی روانی شما می شود.

14 تمرین هوازی جالب و آسان غیر از دویدن

10-قایقرانی

فکر می کنید دستگاه قایق یا قایقرانی فقط برای کسانی است که می خواهند حجیم شود. دوباره فکر کنید!  قایقرانی به عنوان ورزش روزمره می تواند یک  وررزش برای تقویت قلب شما باشد، همچنین باعث تقویت عضلات شکم و پشت شما می شود. اگر هرگز آن را امتحان نکرده اید، خود را با چیز جدیدی به چالش بکشید.

14 تمرین هوازی جالب و آسان غیر از دویدن

11-حلقه زدن

مطمئناً شما از آخرین جشن تولد بچه ها که به آنجا رفته اید، این کار را نکرده اید، اما چرا اینطور نیست؟ چرخشباسن باعث افزایش ضربان قلب شما شده و قدرت اصلی شما را بهبود می بخشد. و نگران نباشید – آنها را در اندازه های بزرگسالان می سازند.

14 تمرین هوازی جالب و آسان غیر از دویدن

ورزش هوازی آسان

12-پیاده روی

ممکن است برای سؤال شود که آیا پیاده روی به عنوان یک ورزش قلبی عروقی محسوب می شود یا خیر. البته که می شود! این شروع بسیار خوبی برای افرادی است که تازه وارد ورزش می شوند. حتی یک پیاده روی 10 دقیقه ای می تواند شما را در مسیر بهبود سلامت قلب سوق دهد. مربیان باتجربه نیز از آن بهره مند می شوند.

14 تمرین هوازی جالب و آسان غیر از دویدن

تمرین هوازی و چربی سوزی

13-انجام حرکت پروانه (پرش جک)

اگر از زمان کلاس بدنسازی دبیرستان این کارها را نکرده اید دلتنگش نشده اید! این فعالیت بدون تجهیزات می تواند در هر زمان ضربان قلب شما را بالا ببرد. بعلاوه ، انجام آن در هرجایی آسان است. صبح اول شروع به حرکت پرانه کنید ، وقتی به استراحت نیاز دارید و زیاد پشت میز نشته اید یا در حالی که منتظر پخته شدن شام هستید

14 تمرین هوازی جالب و آسان غیر از دویدن

ورزش هوازی در منزل

14-بالا رفتن از پله ها 

صعود از پله ها راهی خارق العاده برای پمپاژ قلب و تعریق بدن است. یک پارک با یک مجموعه بزرگ از پله ها یا فقط یک راه پله در یک ساختمان مجاور پیدا کنید. صعود انجام دهید. و اگر شما نیاز به ماندن در خانه دارید ،راه پله دوست شما است.

 

سخن پایانی

بحثی وجود ندارد که ورزش قلبی و عروقی بخش مهمی از یک زندگی طولانی و سالم است. اما این بدان معنی نیست که کاردیو معمولی به راحتی انجام می شود. فقط به یاد داشته باشید که اگر ذهن خود را باز نگه دارید و خلاق شوید ، روش های زیادی برای بالا بردن ضربان قلب وجود دارد. شما نباید احساس محدود بودن در تردمیل داشته باشید.

مهمترین بخش از هر روال تناسب اندام یافتن چیزی است که از آن لذت می برید. اگر این چیزی باشد که شما واقعاً دوست دارید ، خیلی بیشتر احتمال دارد که با روال روبرو شوید. بنابراین آزمایش کنید ، چیزهای جدید را امتحان کنید و بدانید که چگونه می توانید با عرق ریختن لذت ببرید.

منبع : healthline

 

مطالب مرتبط:

چگونه ورزش، رژیم و کنترل وزن باعث طول عمر می شود

چگونه متابولیسم را افزایش دهیم؟

 


Source link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن